Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała, że zaktualizowała listę ostrzeżeń publicznych o trzy nowe podmioty, wśród których znalazł się między innymi fundusz Eques Investments z siedzibą w Gdańsku. Dodatkowo Komisja ostrzega przed Monetivo będącym system płatności oraz polskim oddziałem For Direct promującym swoje usługi jako bank internetowy.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że na Liście ostrzeżeń publicznych KNF umieszczone zostały podmioty:

  • Monetivo sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu
  • Eques Investment Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą w Gdańsku
  • For Direct S.R.L. Przedstawicielstwo w Polsce

Strona internetowa Eques Investment TFI informuje, że podmiot uzyskał zezwolenie KNFu na prowadzenie działalności w zakresie tworzenia i zarządzania funduszami inwestycyjnymi w kwietniu 2007 roku. Pod koniec 2017 w obrocie instytucji znajdowało się ponad 1 mld zł.

Na liście ostrzeżeń w wierszu dotyczącym Eques Investment znalazła się standardowa formuła Komisji: „Zawiadomienie z art. 99 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Zawiadomienie kierowane przez UKNF”

W opublikowanym przez Eques Investment komunikacie można przeczytać, że ostrzeżenie dotyczy przeprowadzenia oferty publicznej bez zezwolenia i “nie ma jakiegokolwiek związku z działalnością inwestycyjną funduszy, ani nie dotyczy jakichkolwiek naruszeń Ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here