Naga MarketsKNF ostrzega przed bułgarskim brokerem Forex i CFD: Fenix FundsMarketlin Ltd. oraz Duo Stream Ltd. wykonujące czynności przy użyciu platformy internetowej Fenix Funds zostały w dniu 6 maja 2021 roku wpisane na listę ostrzeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformowała instytucja w wiadomości mailowej. Spółka posiada bułgarski adres i lokalną licencję finansową, nie jest jednak zarejestrowana w Polsce, przez co nie może świadczyć usług lokalnym inwestorom. Polskojęzyczna wersja strony sugeruje natomiast, że podejmuje takowe próby.

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń KNF

Zamieszczenie na liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego brokera online jest wynikiem realizacji przez KNF obowiązku wynikającego z art. 6b ust. 1 ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Stosownie do treści tego przepisu KNF jest zobligowana do każdorazowego podawania do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa określonego m.in. w art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podstawą wpisania Fenix Funds na listę ostrzeżeń publicznych KNF jest podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt kurs akcji | dolar notowania | euro kurs online | eurusd | kryptowaluty notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here