Naga MarketsCC Autor: Michael Thels

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała 23 stycznia, że zaktualizowała swoją listę ostrzeżeń o GKFX Financial Services Ltd. z siedzibą w Warszawie. W uzasadnieniu decyzji zabrakło szczegółowych informacji.


Ze strony KNFU dowiadujemy się jedynie, że istnieje podejrzenie o popełnieniu przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi
(prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia Komisji)

Informacje o brokerze

Na stronie GKFX znajdujemy informacje, że jest oficjalnym partnerem online klubu futbolowego AC Milan. Witryna dostępna jest – przynajmniej w części – w języku polskim, jednak jej tłumaczenie na nasz rodzimy język pozostawia momentami wiele do życzenia.

Broker istnieje na rynku rzekomo od 2009 roku posiadając kilkanaście biur w różnych miejscach świata – w tym w Warszawie. Portal Comparic.pl potwierdził informację jakoby podmiot zarejestrowany był na Wyspach Brytyjskich i posiadał licencję FCA (od 2010 roku).

Zgodnie z informacją zawartą na stronie FCA, broker na mocy europejskiego paszportu (EEA) ma możliwość świadczenia usług również w innych europejskich jurysdykcjach, w tym w Polsce. Zapytanie do KNF o przyczyny umieszczenia GKFX na liście ostrzeżeń jak na razie pozostało bez odpowiedzi.

Naganianie na debiuty?

Decyzja KNF może być spowodowana rzekomymi skargami wysyłanymi na GKFX przez inwestorów sugerujących, że podmiot miał być zaangażowany w aferę “naganiania na debiuty” spółek giełdowych.

Jeżeli ktokolwiek z naszych czytelników miał styczność z podobnymi praktykami podmiotu uzupełniającego w tym tygodniu listę ostrzeżeń Komisji, serdecznie prosimy o kontakt na skrzynkę redakcyjną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Wreszcie 🙂 Tym razem zgodzę się z KNF i także nie polecę GKFX. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy, pomijając zmieniającą się co raz ofertę, główne zastrzeżenia miałem do jakości danych i realizacji SL (zbyt idealnie zawracało tuż po ich wybiciu). A jako, że nie przeszli moich “testów” to stracili klienta i nie polecam ich innym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here