Naga MarketsKNF obniżyła bufor na ryzyko portfela walutowego Millennium do 3,35 pkt proc.Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła utrzymywanie przez Bank Millennium na poziomie skonsolidowanym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego, w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych w wysokości 3,35 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank.

Nowy poziom ww. wymogu kapitałowego jest niższy o 1,52 pkt proc. w porównaniu z poziomem ogłoszonym w listopadzie 2019 r.

Dodatkowy bufor powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier I (co odpowiada 2,52 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału Tier I i co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier I (co odpowiada 1,88 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier I, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Na dzień sporządzenia niniejszego raportu bank spełnia wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym”  – czytamy w komunikacie.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here