Naga MarketsKNF obniżyła bufor na ryzyko portfela walutowego Millennium do 2,79 pkt proc.Warszawa, 25.11.2021 (ISBnews) – Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła utrzymywanie przez Bank Millennium na poziomie skonsolidowanym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego, w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych w wysokości 2,79 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Nowy poziom ww. wymogu kapitałowego jest niższy o 0,56 pkt proc. w porównaniu z poziomem ogłoszonym w styczniu br.

Wymagany wskaźnik powinien składać się co najmniej w 75% z kapitału Tier 1 (co odpowiada 2,09 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału Tier I określonego w art. 92 ust. 1 lit. b rozporządzenia nr 575/2013) oraz co najmniej w 56% z kapitału podstawowego Tier 1 (co odpowiada 1,56 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału podstawowego Tier I określonego w art. 92 ust. 1 lit. a rozporządzenia nr 575/2013), podano.“Nowy poziom w/w wymogu kapitałowego jest niższy o 56 pb w porównaniu z poziomem w/w. wymogu kapitałowego, ogłoszonym w dniu 4 stycznia 2021 roku. […] Na dzień sporządzenia raportu bank spełnia wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym” – czytamy w komunikacie.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here