Naga MarketsLogo KNFKomisja Nadzoru Finansowego nałożyła wczoraj (19 listopada) kary pieniężne na PZU i DM BOŚ, podstawą do tego były między innymi stwierdzenia przypadków opóźnień w przyznaniu i wypłacie odszkodowania, a także naruszenie ustawy o ofercie publicznej. Dziś akcje Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA znajdują się ponad 1,5% pod kreską. 


PZU z karą na 1,7 miliona złotych

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na PZU dwie kary pieniężne.Pierwsza opiewała na 150 tysięcy złotych, a druga na ponad 1,5 miliona złotych. Ciekawym faktem jest to, że w przypadku tej spółki komisja najpierw uchyliła decyzję z marca 2018 roku, w której ukarała ubezpieczyciela kwotą 1,7 mln zł. Następnie nałożyła na niego dwie kary w niemal identycznej wysokości.

Jak podaje Komisja “PZU dopuściła się nieterminowej likwidacji szkód oraz dopuściła się braku terminowego wykonania obowiązku informacyjnego – poinformowania o tym, że odszkodowanie nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości niż określona w zgłoszonym roszczeniu”.

W uzasadnieniu KNF możemy także przeczytać.“PZU dopuścił się nieterminowej likwidacji szkód oraz braku terminowego wykonania obowiązku informacyjnego – poinformowania o tym, że odszkodowanie nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości niż określona w zgłoszonym roszczeniu w odniesieniu do 83 roszczeń zgłoszonych przez 47 poszkodowanych”

KNF nałożył także karę na Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA, został on ukarany na kwotę 100 tys. zł za naruszenie m.in. przepisów ustawy o obrocie instrumentami, poprzez niedostateczną realizację obowiązku nadzoru nad czynnościami wykonywanymi przez agenta firmy inwestycyjnej tj. Bank Ochrony Środowiska S.A.

Komisja podała, również że “w związku z nowymi okolicznościami mającymi wpływ na wymiar kary, tj.: pogorszeniem się sytuacji finansowej Altus TFI SA Komisja uchyliła decyzję KNF z dnia 25 czerwca 2019 r. i nałożyła karę w niższej wysokości”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here