Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego opublikowała w poniedziałek, 24 lutego 2020 r. komunikat z odbywającego się 18 lutego br. posiedzenia, w trakcie którego jednogłośnie utrzymano w mocy zaskarżoną decyzję z dnia 19 listopada 2019 r. w części nakładającą na Copernicus Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA karę pieniężną w wysokości 2 milionów złotych.


Copernicus Capital TFI musi zapłacić 3,25 zł kary

W ocenie Komisji Copernicus Capital TFI musi zapłacić 2 miliony złotych kary za naruszenie przez fundusze inwestycyjne zarządzane przez TFI między innymi art. 145 ust. 3 w zw. z art. 145 ust. 1 i art. 196 ust. 1 ustawy, w związku z lokowaniem aktywów przez fundusze.

Komisja postanowiła także uchylić karę pieniężną w wysokości 1,5 miliona złotych za naruszenie przez Copernicus Capital TFI SA między innymi art. 10 ustawy.

Równocześnie KNF nałożyła na Copernicus Capital TFI SA karę pieniężną w wysokości 1,25 miliona złotych między innymi w związku z naruszeniem art. 10 ustawy tj. w związku z brakiem działania w interesie uczestników funduszu poprzez lokowanie aktywów funduszu w udziały jednej ze spółek, bez przeprowadzenia rzetelnej analizy sytuacji spółki.

Okazuje się więc, że sumaryczna kara pieniężna została zmniejszona z 3,5 mln zł do 3,25 mln zł.

– W toku ponownego rozpatrywania sprawy Komisja uznała, że zarzuty przedstawione przez Copernicus Capital TFI SA we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy są niezasadne oraz potwierdziła okoliczności naruszeń przepisów prawa stwierdzone w zaskarżonej decyzji. Jednocześnie z przyczyn formalnych konieczne stało się uchylenie części zaskarżonej decyzji i nałożenie kary pieniężnej w nowej wysokości, która wynika wyłącznie z konieczności wydzielenia części naruszeń i ukarania ich odrębną karą pieniężną. – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNotowania euro znowu pokonały poziom 4,30 zł
Następny artykułSpółka Dywidendowa Roku 2019 – Oddaj głos i wybierz zwycięzców konkursu Invest Cuffs
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here