Naga MarketsPrzewodniczący KNF Jacek Jastrzębski podczas Kongresu 590
Przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski podczas Kongresu 590 (pierwszy od prawej).

Spowolnienie koronawirusem niesie ze sobą ryzyko kryzysu finansowego. Przed taką ewentualnością Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) chce uchronić polski sektor bankowy oraz ubezpieczeniowy, rekomendując wstrzymanie wypłaty dywidend. Tymczasem na GPW coraz głośniej dają o sobie znać niedźwiedzie. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex.


Jastrzębski (KNF): Spółki powinny zatrzymać wypracowany zysk w całości

Z uwagi na obecną sytuację zw. z epidemią oraz możliwymi dalszymi negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi tego stanu oczekujemy, że banki i zakłady ubezpieczeń, niezależnie od podjętych już w tym zakresie działań, zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku – pisał 26 marca na Twitterze szef Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Jacek Jastrzębski.

 

KNF oczekuje także niepodejmowania, bez uzgodnienia z nadzorem, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować osłabieniem bazy kapitałowej.

Wzmocnienie bazy kapitałowej poprzez zatrzymanie całości zysku jest w ocenie nadzoru konieczne dla zwiększenia możliwości skutecznego reagowania banków i zakładów ubezpieczeń na obecne i przyszłe zagrożenia oraz bezpiecznego kontynuowania podstawowej działalności.

Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker Orbex:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA ORBEX I ZAŁÓŻ KONTOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPaweł Borys (PFR): Polaków w końcu stać na oszczędzanie
Następny artykułPłacić jak za zboże nabiera nowego znaczenia? Ceny wywindowane na tegoroczne szczyty
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here