Naga MarketsPamiętacie akcję uwazajnakryptowaluty.pl rozpoczętą pod koniec zeszłego roku? Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła pójść o krok dalej. Zamierza wydać ponad 600 tysięcy złotych na kampanię ostrzegawczą w mediach dotyczącą inwestowania w kryptowaluty oraz rynek walutowy.

W listopadzie zeszłego roku KNF wspólnie z Narodowym Bankiem Polski rozpoczęli akcję promowaną hasłem „Bitcoin powinien zostać zdelegalizowany”. Poza stroną internetową powstała seria klipów na YouTube. Cała kampania kosztowała 90 tys. złotych.

To jednak dopiero początek ataku na alternatywne inwestycje. KNF ogłosiła przetarg na realizację kampanii społecznej ostrzegającej nie tylko przed kryptowalutami, ale również rynkiem walutowym oraz wszelkiego rodzaju piramidami finansowymi. W ten sposób w oczach polskiego regulatora zrównane zostały oszustwa w stylu piramid finansowych z inwestowaniem w Bitcoina czy na Foreksie.

Efektem ubocznym nowej kampanii ma być również promocja aplikacji KNF Alert. Można ją ściągnąć na urządzenia mobilne, pozwala ona na szybkie sprawdzenie, czy dana instytucja znajduje się na liście ostrzeżeń KNF, a także na otrzymywanie powiadomień w przypadku publikacji ważnych oświadczeń przez instytucję.

Za kwotę 500 tys. zł netto KNF chce otrzymać 30-dniową kampanię informacyjną. Oferty można składać do 18 maja. Najważniejszym kryterium wyboru wykonawcy będzie gwarantowana liczba odbiorców kampanii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here