Naga MarketsBez wątpienia na kryptowalutach można zbić majątek. Wie o tym dziesiątka najbogatszych kryptomilionerów z nowej listy Forbesa. Jednak brak regulacji, a także często odpowiednich zabezpieczeń powoduje, że czasem świat obiega informacja o spektakularnej kradzieży tokenów wartych około $530 mln. Polska Komisja Nadzoru Finansowego wpisując kolejne giełdy kryptowalut na swoją listę przypomina o ryzykach związanych z tą branżą. Na podobne kroki zdecydowała się Japonia. 


FSA zainteresowane kryptowalutami?

Japoński odpowiednik KNF przyjrzy się giełdom działającym na terenie kraju pod kątem jakości zabezpieczeń jakie chronią ich klientów przed cyberatakami. Financial Services Agency (FSA) już w miniony piątek przeprowadziła niezapowiedzianą kontrolę w Coincheck – tej samej giełdzie z której w wyniku ataku hackerów zniknęły tokeny NEM o łącznej wartości przewyższającej 530 milionów dolarów.

Sprawdź: BitBay na liście ostrzeżeń KNF!

Przypadek Coincheck to najgłośniejsze wydarzenie ostatnich tygodni w branży kryptowalut. W Japonii już powstała grupa klientów, którzy pomimo zapewnień giełdy o zwrocie 90% skradzionych środków czują się poszkodowani i zamierzają dochodzić swoich praw przed sądem.

Brak odpowiednich regulacji powoduje, że każda giełda kryptowalut oddzielnie podchodzi do kwestii zabezpieczeń środków swoich klientów. W przypadku Coincheck doszło do sytuacji w której skradzione tokeny przetrzymywane była na tak zwanych hot walletach czyli w portfelach elektronicznych podłączonych do sieci. Hackerzy łamiąc podstawowe zabezpieczenia bez trudu byli w stanie dostać się do środków zgromadzonych na portfelu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bank Japonii: Kryptowaluty nie zastąpią fizycznego pieniądza

Hiromi Yamaoka, szef działu płatności i systemów rozliczeniowych japońskiego banku centralnego, podczas forum poświęconego innowacjom finansowym organizowanego przez Thomson Reuters zaznaczał, że obecny system bankowy nie jest gotowy na wyparcie fizycznego pieniądza przez Bitcoina i jego pochodne, gdyż „zbyt drastycznie zmieniłyby” tradycyjne finanse.

Kraj Kwitnącej Wiśni jest obecnie jednym z liderów branży technologii finansowej (ang. fintech), a lokalny rząd w tym roku uznał BTC za prawny środek płatniczy, zatwierdzając wybrane spółki jako legalnych operatorów giełd kryptowalutowych.

„Z praktycznego punktu widzenia uważać, że blockchain cały czas znajduje się „w budowie” i nie zmieni się to w najbliższej przyszłości” – mówił Yamaoka podczas forum Thomson Reuters.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIDM: 98% inwestorów nie zgadza się na obniżenie lewara FX/CFD
Następny artykułDanske Bank: EURGBP z byczym potencjałem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here