Naga MarketsPodczas 396. posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), które miało miejsce 26 czerwca 2018 r., zdecydowano jednogłośnie o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej Domowi Maklerskiemu W Investments w związku „z zaprzestaniem spełniania warunków, które były podstawową udzielenia zezwolenia” – informuje oficjalny komunikat z posiedzenia.


„(…) podmioty posiadające bezpośrednio akcje Domu Maklerskiego W Investments SA w likwidacji reprezentujące łącznie co najmniej 10% ogólnej liczby głosów nie zapewniają właściwego prowadzenia przez Dom Maklerski W Investments SA w likwidacji działalności maklerskiej. To zaś w rezultacie powoduje zajście przesłanki cofnięcia zezwolenia (…) bowiem firma inwestycyjna przestała spełniać warunki, które były podstawą udzielenia zezwolenia” – podaje KNF w oświadczeniu.

W Investments uzyskał zgodę na prowadzenie działalności maklerskiej w sierpniu 2013 roku, natomiast w kwietniu roku bieżącego o jego problemach zaczęły informować media ekonomiczne. Jak stwierdził Puls Biznesu, około 2 tysiące klientów czterech funduszy zamkniętych należących do domu maklerskiego nie było w stanie wypłacić ulokowanych tam niemal 500 milionów złotych.

„Sankcja ta stanowi wyraźny sygnał dla pozostałych podmiotów należących do grupy podmiotów nadzorowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego, że zapewnienie przez akcjonariuszy domu maklerskiego właściwego prowadzenia przez niego działalności maklerskiej, a także zapewnienie transparentności pochodzenia kapitału na nabycie akcji domu maklerskiego, jego legalności i stabilności są w opinii organu nadzoru istotne” – podsumowuje KNF.

W sprawę zaangażowany był między innymi Alior Bank, największy dystrybutor funduszy, przeciwko któremu (w marcu 2018 roku) skierowano zbiorowy pozew sądowy podpisany przez 84 osoby.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here