Naga MarketsLogo KNF
KNF oddaje ankietę w ręce inwestorów detalicznych

W związku z prowadzonymi przez Urząd KNF pracami mającymi na celu wydanie interwencji produktowej w zakresie Forex oraz CFD, Urząd KNF opracował ankietę skierowaną do inwestorów indywidualnych, którzy dokonują lub dokonywali transakcji na CFD. Ankieta ma na celu zbadanie wybranych aspektów dotyczących inwestowania w te instrumenty finansowe z uwzględnieniem realiów polskiego rynku, profilu inwestora, jak również kierunków zmian zachodzących na rynku kontraktów na różnicę kursową.


KNF pyta inwestorów indywidualnych. Podaj swoje opinie i wypełnij ankietę

Analiza udzielonych odpowiedzi będzie pomocna w procesie określenia ram krajowej interwencji produktowej. Urząd KNF zachęca do wypełniania ankiety, która będzie dostępna do dnia 22 kwietnia 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
WYPEŁNIJ ANKIETĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ KNF

W powyższej ankiecie nadzorca chce uzyskać informacje dotyczące doświadczenia polskich inwestorów indywidualnych, rynków, na których inwestują, ilości otwieranych transakcji oraz zyskowności w zeszłym roku. KNF jest również ciekawy czy interwencja produktowa ESMA spowodowała rzeczywisty odpływ traderów z rynku FX/CFD na inne rynku lub do brokerów i domów maklerskich spoza UE, co sugeruje w swoich raportach między innymi Izba Domów Maklerskich (IDM).

Ankieta Komisji porusza również kwestię dźwigni finansowej oraz tego, czy jej wysokość jest skorelowana z procentową ilością strat traderów. Osoby wypełniające ankietę mogą podzielić się swoją opinią co do wysokości akceptowanego przez nich lewara, oferty polskich brokerów oraz jakości świadczonych przez nich szkoleń.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. a co chcą zmieniać w akcjach crowdfundingowych? może warto by zwiększyć limit inwestycji bo teraz wynosi chyba 4 miliony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here