Naga MarketsJuż w wakacje informowaliśmy o wspólnym komunikacie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz Narodowego Banku Polskiego ostrzegającego potencjalnych użytkowników przed ryzykiem związanym z kryptowalutami. Według obu instytucji, kryptowaluty po prostu nie są pieniądzem.

Tym razem KNF zamierza iść o krok dalej. Z ustaleń “Pulsu Biznesu” poczynionych podczas Kongresu 590 w Rzeszowie wynika bowiem, iż nadzorca pracuje nad potężną kampanią informacyjną dotyczącą kryptowalut. Prawdopodobnie pojawi się ona w ciągu kilku miesięcy.

Obecnie kryptowaluty nie są regulowane przez żadne organy państwowe. Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF mówi w wywiadzie dla “PB”, iż są one traktowane jako commodity (towar, dobro), a zatem jeżeli ktoś chce nabywa jednostki lub sprzedaję w zależności od potrzeb.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istnieje jednak obawa, że w przypadku wielu cyfrowych walut możemy mieć do czynienia z bańką spekulacyjną lub piramidami finansowymi. Stanowi to bardzo duże ryzyko dla potencjalnych klientów. Chrzanowski nie podaje jednak, które konkretnie kryptowaluty, a właściwie quasi-kryptowaluty stanowią największe zagrożenie. Zaznacza jednak, że jeśli chodzi o samą technologię blockchain to jest jej sporym entuzjastą.

Całość wywiadu do obejrzenia w poniższym wideo:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here