Naga MarketsmbankKomisja Nadzoru Finansowego (KNF) zwróciła się do Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) o wydanie opinii w sprawie zmniejszenia wysokości bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym dla mBanku na 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko z 0,75%, podał bank.

“W ramach przeglądu adekwatności wskaźnika bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym […] KNF wskazała, że ocena znaczenia systemowego uzyskana przez bank, jest podstawą do tego, by na bank nałożyć bufor innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,5% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 CRR, w miejsce obecnego bufora wynoszącego 0,75%” – czytamy w komunikacie.

Ostateczna decyzja zostanie wydana przez KNF po zajęciu stanowiska przez KSF, wskazano także.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zgodnie z decyzją KNF z 14 października 2019 roku, mBank zobowiązany jest obecnie do utrzymywania bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,75% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here