Naga MarketsPosiedzenia FEDu zawsze powodują wzrost zmienności na rynkach, zwłaszcza tam gdzie pojawia się konferencja prasowa. Podobnie jak na wszystkich innych wydarzeniach grubego kalibru, Justin Bennet woli pozostać z boku.


Jednak takie wydarzenia mogą dać powód do wybicia pewnych poziomów, więc zamiast skupiać się na handlu w samym środku zawirowań, warto przejrzeć rynek później i poszukać okazji.

Jedną z ciekawszych par jest USDJPY, gdzie 110.8 nie zostało przetestowane po wybiciu a od góry pojawili się sprzedający. Para odbiła się 2 pipsy niżej od poziomów, które Justin wyznaczał w weekend – 111.90. Wybicie w trakcie sesji może być mylące, do potwierdzenia potrzeba zamknięcia świecy dziennej (17:00 czasu EST). Poziom docelowy w przypadku udanego wybicia to 113.15.

Kupujący przyklejeni do linii trendu

AUDUSD zbliżył się do wsparcia linii trendu wzrostowego i próbował ją sforsować na wczorajszej sesji, jednak zaczęli pojawiać się nabywcy i przynajmniej chwilowo para łapie oddech. Ważny jest sposób rysowania linii trenu – musi być dokładny, warto tu wypracować swoje własne podejście.

Justin pozostaje na razie w pozycji neutralnej, widząc jednak wzmożone działania niedźwiedzi, będzie przyglądał się dzisiejszej sesji. Jeśli zamknięcie wypadnie poniżej 0,7960 po reteście będzie szukał krótkich pozycji. Pierwszym celem byłby sierpniowy dołek 0.7820 i dalej na 0.7730. Alternatywnie, wyjście dzienne powyżej 0.8065 zaneguje scenariusz spadkowy i otworzy drogę do wrześniowych szczytów na 0.8124.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEFIX: Rynki w konsolidacjach czekają na ruch USD
Następny artykułNoble: W oczekiwaniu na decyzję FOMC
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here