Naga MarketsKluczowe instytucje wierzą w droższe metale szlachetne. Kurs złota możliwy nawet powyżej 2.200 USD?Wiele działo się w ostatnim czasie na rynkach finansowych, głównie przez wydarzenia takie jak wybory prezydenckie w USA, następnie ogłoszenie posiadania szczepionki na COVID przez amerykańskiego giganta farmaceutycznego. Wszystko to miało realny wpływ na notowania metali szlachetnych, co widoczne jest dobrze na samym wykresie. Jednak to co najistotniejsze – to pytanie co dalej z kursem złota oraz srebra, kiedy ruch na nich nadal nie jest pewny. Wiele instytucji finansowych zabrało głos: ceny złota i srebra powinny być o wiele wyższe. Czy zobaczymy niedługo ponownie kurs złota przekraczający zakres 2 tysięcy dolarów za uncję?

  • Kurs złota i srebra według wielu instytucji finansowych jest znacznie niedoszacowany
  • Ostatnie wydarzenia mocno wpływały na wycenę metali
  • Niskie dość poziomy mogą zachęcać inwestorów do ponownego skupowania kruszców
  • Wiele instytucji szacuje możliwość wzrostu kursu złota nawet do zakresu 2,2 tys. dolarów

Ceny złota znalazły się pod presją – jednak metal powinien sobie z tym poradzić

W ostatnim czasie zdecydowanie na zmienność podczas handlu na głównych metalach szlachetnych nie można było narzekać. Rynek był pod wpływem wyborów prezydenckich w USA, następnie danych wynikających z Banków Centralnych po udostepnienie informacji nt. posiadanej szczepionki przez amerykańskiego giganta farmaceutycznego. W związku z tym też główne instytucje finansowe, takie jak Credit Suisse, Commerzbank czy Australia and New Zealand Banking Group (ANZ) wzięły metale pod lupę. Wnioski, jakie możemy przeczytać z opublikowanych przez te podmioty raportów są ciekawe.

Analitycy Credit Suisse uważają, że złoto ma potencjał wzrostu nawet do zakresu 2300 dolarów za uncję – choć nie będzie to prosta droga metalu do osiągnięcia tego porogu. Trzy podstawowe cele dla tego rynku to poziomy “$2075, $2175, a następnie $2300” – podaje raport.

wykres Kurs złota H4 14.11.202
Kurs złota H4 14.11.202

Z kolei ekonomiści z Banku ANZ przewidują, że w pierwszych miesiącach przyszłego roku żółty metal osiągnie poziom 2.200 dolarów za uncję. “Banki centralne pozostają gołębię, a stopy procentowe mają być bliskie zeru. Trwające luzowanie ilościowe powinno wspierać popyt inwestorów na złoto. Wciąż oczekujemy, że ceny złota osiągną poziom 2.200 dolarów za uncję w pierwszym kwartale 2021 roku.” – podają analitycy w opublikowanej nocie.

wykres Kurs srebra H4 14.11.2020
Kurs srebra H4 14.11.2020

Niemiecki bank Commerzbank z oklei zabiera głos prawie srebra. Tam analitycy szacują podejście srebra do 26 dolarów za uncję, gdzie zakres ten stanowi ważny poziom oporu – a jeśli zostanie przełamany, otworzy to drogę do dalszych wzrostów. Szacowane są one przez niemiecki bank na poziomie 28,93 USD i 29,89 USD za uncję. To oznaczałoby, że obecne poziomy mogą być naprawdę interesujące pod względem szukania okazji do długoterminowych zakupów. Chociaż srebro w ostatnim czasie testowało nawet zakres 22 dolarów za uncję, cofnięcie do poziomów 24 USD/oz może być ciekawym miejscem do dalszego akumulowania pozycji długich.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here