Naga MarketsKurs dolara rośnie w piątek wobec głównych walut. Decyzja Fed wskaże USD dalszy kierunek?Kurs dolara w koszyku walut indeksu DXY zyskuje dziś ponad 0,5 proc. Odrabia tym samym cały wczorajszy spadek. Kluczowe dla dolara będzie posiedzenie Rezerwy Federalnej (Fed) zaplanowane na przyszły tydzień.

  • W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Fed
  • Wydarzenie to będzie miało kluczowe znaczenie dla dalszych losów USD
  • Indeks DXY może ponownie zmierzać do oporu przy 92,50

Fed pokieruje dolarem w przyszłym tygodniu?

Wczoraj Europejski Bank Centralny (EBC) zdecydował się pozostawić stopy procentowe bez zmian. Jednocześnie zasygnalizował zwiększenie tempa zakupów aktywów w II kwartale, co było zgodne z oczekiwaniami rynków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei w przyszłym tygodniu, uwaga rynków będzie skupiona na posiedzeniu amerykańskiej Rezerwy Federalnej USA, po tym jak Jerome Powell powstrzymał się od podniesienia obaw o wyższe rentowności obligacji na początku obecnego miesiąca.

– Prawdziwa historia dolara wciąż czeka, aż Fed wyłoży karty na stół – powiedział Stephen Innes, główny strateg ds. rynków globalnych w Axi.

– Czy Fed będzie kontynuował gołębia narrację? A może wycofa się ze swoich gołębich zobowiązań, gdy i jeśli stanie się jasne, że ożywienie dzięki bodźcom fiskalnym i szczepieniom wejdzie na pełny bieg? Jest to linia oddzielająca dolarowe byki od
niedźwiedzi w ciągu najbliższych 6 do 12 miesięcy – wniosku Innes.

Indeks dolara DXY wraca do wzrostów

Notowania indeksu dolara mają dziś szansę zakończyć 3-dniową serię spadków. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, bykom udało się odrobić niemal cały czwartkowy spadek.

fpmarkets

Daje to szansę na ponowny ruch do oporu, który obecnie wypada w obrębie 92,50. Nieco wyżej przebiega kluczowy opór dynamiczny w postaci 200-dniowej średniej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here