Naga MarketsPolski złoty (PLN) kontynuuje w czwartek deprecjacje. Dolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku, przedłużając umocnienie rozpoczęte dwa dni temu po lepszych odczytach przemysłowego ISM. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Mocniejszy dolar stoi w kolizji z rynkami akcji, które notują nowe szczyty
  • Wątek silnego euro budzi duże zaniepokojenie. EBC może tylko interweniować słownie?
  • Wsparciem dla euro są nieco lepsze odczyty usługowych PMI z Eurolandu za sierpień
  • Główne rozegranie idzie z dolara, a tu kluczowa będzie interpretacja danych z USA

Te artykuły również Cię zainteresują
Potężny wzrost wartości euro poważnie zaszkodzi strefie euro?

Mocniejszy dolar stoi nieco w kolizji z rynkami akcji, które notują nowe szczyty. Dzisiaj rano pozytywne wieści dla giełd napłynęły też z Francji – tamtejszy rząd przedstawił własny program wsparcia gospodarki wart 100 mld EUR w ciągu najbliższych 2 lat. W pakiecie znalazły się wątki wsparcia rynku pracy, dotowania “zielonych inwestycji”, czy też cięcia podatków dla firm.

Co do euro, to słowa głównego ekonomisty Europejskiego Banku Centralnego sprzed 2 dni, jakoby decydenci nie byli zadowoleni z obecnego kursu EURUSD zataczają większe kręgi.

Dzisiaj ten temat porusza Financial Times twierdząc, że wątek silnego euro budzi duże zaniepokojenie. Nie jest jednak jasne, czy EBC ma na to pomysł poza werbalnymi interwencjami, co jakiś czas. W każdym razie dzisiaj EURUSD na chwilę zszedł poniżej 1,18 (minimum 1,1788), ale szybko odbił, co potwierdza znaczenie tego rejonu, jako wsparcia – oświadczył ekspert.

Kurs EURUSD po krótkim zejściu poniżej 1,18, nie ma ochoty powracać poniżej tej bariery. Wsparciem dla euro są nieco lepsze odczyty usługowych PMI z Eurolandu za sierpień.

Niemniej główne rozegranie idzie z dolara, a tu kluczowa będzie interpretacja danych z USA – usługowy ISM i rynek pracy. Z technicznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę, że w sierpniu korekty trwały maksymalnie trzy dni. Do tego mamy podtrzymanie wsparcia przy 1,18. Nie można, zatem wykluczyć, że notowania mogłyby powrócić w kolejnych dniach w okolice 1,1930 – dodał.

USD/PLN wybił spadkową linię trendu. Sprzedający mogą przetestować tę linię od góry, a pozytywna reakcja może sprawić dalszy wzrost w kierunku 3,78 zł, a następnie 3,85 zł. RSI wskazuje na dywergencję i formę odwracania trendu. Jednak dopiero wyjście powyżej 3,76 zł byłoby sygnałem do silniejszego impulsu wzrostowego – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here