Naga MarketsTuż po godzinie 10:00 niemiecki instytut IFO opublikował wyniki grudniowych sondaży badających klimat biznesowy wśród lokalnych przedsiębiorstw. Ten plasował się na poziomie 101,00, co jest najniższym wynikiem od ponad 2 lat.

Listopadowy odczyt wynosił 102,00 i w grudniu analitycy spodziewali się delikatnego pogorszenia nastrojów (prognoza 101,70). Ostateczny wynik prezentował się jednak jeszcze słabiej kontynuując trend spadkowy i testując poziomy z września 2016 roku. Należy przez to rozumieć, że sentyment gospodarczy w Niemczech cały czas się pogarsza, co może negatywnie przełożyć się na inwestycje oraz zaufanie konsumentów.

IFO Niemcy

Rynek i tak czeka dzisiaj jednak na dane z 14:30 dotyczące amerykańskiego rynku nieruchomości i nie reaguje wyraźniej na niemieckie dane makroekonomiczne. EUR/USD utrzymuje się na sesyjnych szczytach, a EUR/GBP silniej odbija, reagując jednak głównie na osłabienie kursu funta szterlinga.

EURUSDH1 18.12

Kurs euro do dolara pokonuje natomiast opór Pivot Point, a kolejny istotny poziom znajduje się na wysokości PP R2, 1,13930.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here