Naga MarketsZałożyciel australijskiej sieci sprzedaży materaców OzMattress i zarządzający funduszem kryptowalutowym, Stefanos Papanastasiou został postawiony przed sądem przez klientów po stracie 20 mln AUD – blisko 14 mln USD.

Papanastasiou został teraz pozwany przez dewelopera Savvasa „Sama” Alexiadisa, który twierdzi, że australijski biznesmen jest mu winien ponad 2,7 miliona dolarów amerykańskich.

Przeciwko australijskiemu biznesmenowi gotowi są wystąpić także inny poszkodowani, a zatem kwota roszczeń może jeszcze wzrosnąć. Żona Papanastasiou,  Shalini Ganapathy również została oskarżona o prowadzenie oszukańczych działań. Jak dotąd jednak żadne z nich nie odpowiedziało na pozew.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Pół miliona AUD na algorytm do handlu kryptowalutami

Według raportu, oskarżony powiedział swoim klientom w 2017 roku, że wydał pół miliona dolarów australijskich (355 tysięcy USD) na opracowanie algorytmu, który zapewnia znaczne zyski dzięki handlu kryptowalutami opartymi na Bitcoinie (BTC) oraz Ethereum (ETH).

Jednym z jego klientów był deweloper Savvas Alexiadis, który przetransferował ponad 2 mln AUD na konto handlowe oskarżonego. Jednocześnie oświadczył, że przesłał Bitcoiny (BTC) do portfeli zarządzanych przez Papanastasiou.

Jedna z wiadomości wysłanych przez Papanastasiou brzmi następująco:
„Sam, nie daj się wciągnąć w szczegóły. Zostaw to mnie. Podaj mi hasło do ACX [konto handlowe]. Zajmę się wszelkimi środkami, które tam są… Skup się na nagrodzie, Sam. Zrozumiano? Masz moje wsparcie.”

Australia wyczulona na kryptowaluty

Papanastasiou nie zastosował się do żądań klienta i nie dostarczył informacji dotyczących aktywności tradingowej. Co więcej, nie spełnił żądań spłaty sum pieniędzy, które otrzymał od klientów.

Zobacz również: John Bercow niweczy plany Theresy May na kolejne głosowanie ws. Brexitu

W tym samym czasie do funduszu oskarżonego pieniądze wpłacić Mark Thompson, były trener Australian Football League, który został oskarżony o handel metamfetaminą. Thompson zasilił konto handlowe Papanastasiou ponad milionem dolarów australijskich.

Australia staje się bardzo wyczulona na różne przypadki przestępstw związanych z kryptowalutami. Zwłaszcza po tym, jak w Nowej Zelandii w wyniku włamania ucierpieli klienci jednej z najpopularniejszych giełd w kraju, Cryptopii.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here