Naga MarketsMoskiewska giełda (MOEX) ogłosiła dziś, że Interactive Brokers Group, globalny broker, zaczął zapewniać dostęp do rynku rosyjskiego wszystkim swoim klientom w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Interactive Brokers, okrzyknięty najlepszym brokerem online 2019, obsługuje ponad 650 000 klientów i działa na ponad 125 giełdach w 31 krajach. Klienci mogą zasilać swoje konto w 24 walutach i handlować aktywami z jednego konta w wielu walutach, w tym z rosyjskim rublem.


Zobacz również: Dyrektor generalny Moscow Exchange (MOEX) ustępuje ze stanowiska

Oferta MOEX dostępna dla wszystkich klientów IB

Dostęp do Moskiewskiej Giełdy zapewnia Raiffeisenbank, który posiada rosyjską licencję maklera. Możliwość handlu bezpośrednio na MOEX poza Rosją, ale za pośrednictwem lokalnego brokera, jest możliwa dzięki odpowiedniemu modelowi dostępu do rynku (SMA) i niskim opóźnieniom.

Jesteśmy podekscytowani, że jeden z największych amerykańskich brokerów elektronicznych zaoferuje swoim klientom dostęp do obrotu na Moskiewskiej Giełdzie. Interactive Brokers wykonuje ponad 840 000 transakcji dziennie i od dawna jest znany z doskonałej technologii i globalnego zasięgu. To naturalne, że klienci firmy powinni mieć dostęp do obrotu produktami moskiewskiej giełdy – powiedziała Anna Kuznetsova, dyrektor zarządzająca rynku papierów wartościowych w MOEX.

Obsługujemy klientów w ponad 200 krajach i widzimy rosnące zainteresowanie inwestowaniem w Rosji. Cieszymy się, że możemy zwiększyć dostęp do rynku dla moskiewskiej giełdy dla naszych klientów dookoła świata – powiedział Steve Sanders, wiceprezes wykonawczy ds. marketingu i rozwoju produktu w Interactive Brokers.

Zapewnienie nierezydentom dostępu do rosyjskiego rynku finansowego jest strategicznym priorytetem Raiffeisenbanku. Nasze partnerstwo z Interactive Brokers oznacza, że ​​obecnie ponad pół miliona międzynarodowych inwestorów ma możliwość handlu na MOEX. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do zwiększenia wolumenu obrotu na rosyjskich akcjach i inwestycjach w rosyjską gospodarkę. Jesteśmy jednym z niewielu banków zagranicznych oferujących dostęp do rynku rosyjskiego nierezydentom i z przyjemnością współpracujemy z jednym z największych brokerów na świecie. Wysoka jakość usług i zaangażowanie w najlepsze praktyki korporacyjne są naszymi priorytetami w partnerstwie ze wszystkimi rodzajami instytucji finansowych i jesteśmy gotowi wspierać takie inicjatywy na całym świecie – oznajmiła Nikita Patrakhin, dyrektor ds. Bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, członek zarządu Raffeisenbank.

Moskiewska giełda po raz pierwszy ogłosiła, że ​​Interactive Brokers planuje zapewnić dostęp do rynku rosyjskiego w czerwcu 2019 r. Obrót akcjami notowanymi na MOEX na Interactive Brokers był początkowo dostępny tylko dla rosyjskich rezydentów, a teraz jest dostępny dla wszystkich klientów Interactive Brokers w USA i na całym świecie .Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here