Naga MarketsGiełdy kryptowalut nie mają ostatnio dobrej prasy. Najpierw Binance stanęło w obliczu roszczeń ze strony niemal 1000 swoich klientów, w efekcie czego platforma może wkrótce stać się jedną ze stron w największym miedzynarodowym arbitrażu w historii, następnie ta sama giełda została oskarżona przez jednego ze swoich byłych pracowników o manipulacje rynkowe, a teraz Coinbase ma problemy z powodu braku wsparcia klientów sfrustrowanych, że ich środki znikają nagle z kont.

Rachunki klientów Coinbase zostały zhakowane 

Klienci Coinbase ponownie dają upust swojej frustracji z powodu braku wsparcia klienta ze strony firmy wartej 65 miliardów dolarów po doniesieniach o zhakowaniu kont użytkowników i pozbawieniu ich funduszy.Zgodnie z dochodzeniem przeprowadzonym przez CNBC, tysiące klientów złożyło skargi na firmę.

Jedna z klientek Coinbase, Tanja Vidovic, twierdzi, że straciła prawie wszystkie swoje kryptowaluty o wartości 168 000 USD po otrzymaniu kilku alarmów bezpieczeństwa o zmianie hasła w kwietniu. W tym czasie, wszelkie próby skontaktowania się z Coinbase przez telefon były bezowocne.

Inny klient powiedział, że po zalogowaniu się do aplikacji Coinbase w marcu, prawie 35 tys. dolarów w różnych aktywach kryptowalutowych zniknęło z jego konta. Zespół reagowania regulacyjnego Coinbase w końcu wysłał e-mail do ofiary, stwierdzając, że transakcje na blockchainie są nieodwracalne, dodając, że polisa ubezpieczeniowa Coinbase nie obejmuje kradzieży z indywidualnych kont.

W podobne sytuacji znalazł się także inwestor, którego historię już w marcu opisał New York Times. Stracił on bowiem wówczas kryptowaluty o wartości 100 tysięcy dolarów.

Dając upust swojej frustracji, użytkownicy Coinbase dali prawdziwy popis w mediach społecznościowych. Popularny analityk Kaleo, którego obserwuje ponad 360 tys. osób przyznał, iż firma pokazała „absolutnie żenujący pokaz troski o klientów”.

Mimo, że od publikacji tego twitta nie minęła jeszcze nawet doba, to inni inwestorzy dopisali pod niem już kilkaset równie rozgoryczonych komentarzy wskazując, iż mieli podobne problemy z obsługą klienta lub zostali zhakowani.

W gronie tych osób znajdują się również tacy, którzy nie mają dostępu do swoich rachunków na platformie Coinbase od 4 czy 5 miesięcy.

Skala problemu zdaje się gigantyczna. Od 2016 roku użytkownicy Coinbase złożyli bowiem ponad 11 000 skarg przeciwko giełdzie do Federalnej Komisji Handlu i Biura Ochrony Finansowej Konsumentów. Większość z nich dotyczyła waśnie obsługi klienta.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comarch kurs akcji | kurs akcji wirtualna polska | Kurs dolara nowozelandzkiego | dino giełda | brokerzy ecn | akcje mercator | akcje livechat | giełda wirtualna polska |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPKN Orlen zawarł strategiczne partnerstwo z GE Renewable Energy
Następny artykułOferta Apatora za 57 mln zł wybrana w przetargu na liczniki Energi Operator
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here