Naga Marketsgiełda CBOECboe Global Markets ogłosiło w czwartek, że w marcu nie doda na na swoją platformę nowych kontraktów terminowych opartych na bitcoinie.

Powód? W oświadczeniu czytamy:

„CFE nie dodaje kontraktu futures Cboe Bitcoin (USD) („ XBT ”) do obrotu w marcu 2019 r. CFE ocenia swoje podejście w odniesieniu do tego, w jaki sposób zamierza nadal oferować cyfrowe instrumenty pochodne. Rozważając kolejne kroki, CFE nie zamierza obecnie emitować dodatkowych kontraktów terminowych XBT.”

Aktualnie notowane kontrakty futures XBTM19 wygasną w czerwcu. CBOE zauważa, że ​​wszystkie obecnie notowane kontrakty terminowe są nadal dostępne.

CBOE uruchomiło handel kontraktami terminowymi opartymi na bitcoinie w grudniu 2017 r. W ślad za tym zrobił to konkurent firmy – Chicago Mercantile Exchange (CME).

Co dają futures?

Kontrakty futures dają inwestorom ekspozycję na aktywa bazowe – w tym przypadku na bitcoina – bez konieczności ich posiadania. Zamiast tego inwestorzy kupują kontrakty, które śledzą podstawową cenę aktywów i spekulują, czy cena kontraktu wzrośnie czy spadnie do daty ich wygaśnięcia.

Kilka dni temu w raporcie Bloomberga można było przeczytać, że cena bitcoina może zmierzać w kierunku kolejnej, dużej wyprzedaży. Analitycy twierdzą, że kluczowe wskaźniki techniczne, takie jak dywergencja średniej konwergencji w ruchu, spadały od połowy lutego. Analityk Bloomberg Mike McGlone powiedział:

„Cała branża jest gotowa powrócić na ścieżkę obniżania cen. Warunki są zbliżone do listopada [2018], tuż przed upadkiem … ”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here