Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówPo uruchomieniu platformy blockchain dla usług korporacyjnych w zeszłym miesiącu, firma Kakao przyznała we wtorek, że jej system Klaytn może działać nawet 15 razy szybciej niż Ethereum w obecnym wydaniu.

Podczas konferencji prasowej w Seulu spółka zależna ds. blockchain należąca do Kakao, Ground X, zasugerowała, że ​​jej platforma sieci bloków, Klaytn, działa aż 15 razy szybciej niż sieć Ethereum.

Klaytn – konkrecja dla Ethereum?

Zmniejszony czas wydobycia bloków spowodował, że Klaytn osiąga aż 3 000 transakcji na sekundę (TPS), w porównaniu z 20 TPS, czyli wynikiem Ethereum – powiedział pracownik Ground X.

„Uważam, że byłaby to początkowa wersja usługi mobilnej (blockchain)”, powiedział dyrektor generalny Ground X Han Jae-sun i dodał, że „dzięki skróceniu czasu reakcji wiele projektów, które uważaliśmy za niezgłębione, mogło ostatecznie się udać”.

Ground X oficjalnie rozpoczął działalność Klaytn, wydając swój mainnet do użytku komercyjnego. Od października ubiegłego roku różne firmy przystąpiły do ​​testów.

Wśród podmiotów, które testują Klaytn, są południowokoreańskie firmy, takie jak LG, Celltrion i Netmarble, powiedział przedstawiciel Ground X dodając, że do projektu dołączył również Union Bank of the Philippines i inni giganci branży finansowej i technologicznej w Azji Południowo-Wschodniej. W procesie uczestniczą również oddziały Kakao, w tym Kakao Pay i Kakao Games.

IOST

Innym projektem, który może pochwalić się lepszą skalowalnością niż Ethereum jest IOST.

O Internet of Services (IOST) już pisaliśmy tutaj. Projekt jawi się bardzo intrygująco i nie bez powodu jest nazywamy przez niektórych “nowym Ethereum”. Firma chce bowiem wdrożyć przełomowe rozwiązania pod względem „bezpiecznego sposobu decentralizacji skalowalnego rejestru”. W prostszych słowach – chodzi o rozwiązanie realnego problemu kryptowalut i blockchaina tj. skalowalności. Dziś działa już pierwsza wersja TestNetu, która obsługuje 7 000-8 000 transakcji na sekundę (TPS). Docelowo sieć ma być w stanie obsłużyć 100 000 transakcji na sekundę. Dla porównania blockchain Ethereum może przeprowadzić 25 TPS, zaś Bitcoina zaledwie 7 TPS. Dzięki temu projekt może stać się jednym z liderów rynku blockchain, o czym może przekonamy się wkrótce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here