Naga MarketsKlabater zapowiedział 10 nowych multi-platformowych premier na 2022 rokWarszawa, 16.11.2021 (ISBnews) – Klabater zapowiedział 10 nowych multi-platformowych premier na 2022 rok, podała spółka. Spółka pozyskała cztery nowe tytuły do wydawnictwa i rozwinęła działalność portingową, wprowadzając kolejne tytuły do sprzedaży.

“Klabater planuje aż 10 premier w przyszłym roku, z czego cztery z nich zostały ogłoszone w minionym kwartale. Są to: ‘Orbit Industries’, ‘Kaiju Wars’, ‘Production Line’ oraz ‘Best Month Ever’. Pierwsze trzy produkcje pochodzą z zagranicznych studiów developerskich z Niemiec, Kanady i Wielkiej Brytanii, natomiast ostatni z wymienionych tytułów, który już teraz cieszy się z ogromnym zainteresowaniem mediów – Najlepszy Miesiąc Życia! – tworzony jest przez zespół doświadczonych developerów i młodych filmowców z Polski związanych z Warszawską Szkołą Filmową” – czytamy w komunikacie.Na przyszły rok w katalogu spółki znajduje się też “Weedcraft Inc.” – projekt portingowy realizowany we współpracy ze studiem Ville Monarchs oraz amerykańskim wydawcą Devolover Digital, edycja na Switch gry własnej “Crossroads Inn”, oraz edycja na Xbox gier z serii “Strategic Minds”. W kluczową fazę produkcyjną weszła też czwarta gra własna spółki – “Moonshine Inc.”, na kolejny kwartał zaplanowała start kampanii promocyjnej tytułu.

“Przychody netto osiągnięte przez Klabatera w III kwartale 2021 roku wyniosły blisko 1,2 mln zł, pod względem zysku netto zakończyliśmy bieżący okres na symbolicznym plusie. Najważniejszym trendem, jaki odnotowaliśmy w ostatnich miesiącach, jest wzrost o blisko 85% przychodów ze sprzedaży gier własnych w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym” – powiedział członek zarządu Klabater Robert Wesołowski, cytowany w komunikacie.

W minionym okresie spółka przygotowała oraz wprowadziła do sprzedaży adaptację na PlayStation dwóch gier strategiczne produkcji Starni Games, z serii “Strategic Mind”: “Blitzkrieg” oraz “The Pacific”. Trzecią wydaną w modelu portingowym na konsole Switch, PlayStation oraz Xbox była gra logiczno-przygodowa “May’s Mysteries: The Secret of Dragonville” od V5 Corp.

“Aktywność utrzymywana na back-catalogu pozwala nam utrzymać bieżącą działalność oraz tworzyć kolejne gry własne. Przed nami premiera wyczekiwanej gry ‘Moonshine Inc.’, a rozbudowując nasze portfolio w minionym kwartale, zapewniliśmy sobie stabilne źródło przychodów w perspektywie kolejnych miesięcy i 2022 roku” – podsumował członek zarządu Klabater Michał Gembicki.

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo, notowany na NewConnect. Spółka ma na swoim koncie wydanie gier “We. The Revolution”, “Heliborne” i “Crossroads Inn” oraz wielu innych na komputery PC oraz konsole. Zespół developerski w tej chwili pracuje nad Moonshine Inc. Spółka oferuje również usługi portingowe przenosząc uznane tytuły z PC na platformy konsolowe.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurocash akcje prognozy | intercars akcje | kruk akcje prognozy | pge cena akcji | akcje orlenu | cdr notowania | giełda komentarze |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here