Naga Marketshttps://comparic.xyz/uploads/2019/10/klabater.jpgKlabater S.A, notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo, wypracował blisko 1,2 mln przychodu netto i ok. 0,11 mln zysku w III kwartale 2020 roku. Tegoroczne przychody są o 44% wyższe od osiągniętego w analogicznym okresie 2019 roku. Zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 110 611,74 zł. Poprawa osiąganych wyników spowodowana jest głównie aktywną sprzedażą tytułów własnych: Crossroads Inn i Heliborne oraz aktywną polityką sprzedażową back-katalogu.

Klabater S.A wypracował blisko 1,2 mln przychodu netto

Przychody netto osiągnięte przez Klabater S.A. w trzecim kwartale 2020 roku wyniosły 1.157.951,48 zł. Spółka wypracowała również zysk brutto ze sprzedaży – w III kwartale 2020 roku wyniósł on 739.687,71 zł i był wyższy od osiągniętego w roku 2019 w analogicznym okresie o 77%.

Te artykuły również Cię zainteresują

W ostatnim kwartale skupiliśmy się na sprzedaży produktów własnych – Crossroads Inn wraz z dodatkami oraz Heliborne w nowej edycji – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater S.A.

Wzięliśmy również udział w licznych promocjach i wyprzedażach, aktywnie promując posiadany przez nas katalog gier. Back katalog to dla naszej spółki bardzo znaczący element struktury przychodów wpływający na stabilizację osiąganych wyników – dodaje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.

Spółka konsekwentnie kontynuowała również zapowiedziane wcześniej wydawanie rozszerzeń do swojej flagowej produkcji – gry Crossroads Inn i tak 16 lipca pojawił się dodatek „Hooves & Wagons”, wprowadzający do gry konie, powozy i stajnie, a 18 sierpnia ukazał się dodatek „Bath & Beauty”, pozwalający na wybudowanie łaźni. Premierom dodatków towarzyszyła aktywność w serwisie STEAM oraz GOG.

20 sierpnia premierę miała nowa edycja gry Heliborne – Enhanced Edition. W postaci bezpłatnej aktualizacji została ona udostępniona wszystkim dotychczasowym posiadaczom tytułu, a w komercyjnej postaci zadebiutowała jako nowy produkt dostępny w sklepie STEAM. Heliborne Enhanced Edition to znacznie usprawniona wersja oryginału, wzbogacona m.in. o nowe modele helikopterów, nowe mapy i nowy interfejs.

Spółka w reakcji na negatywne uwagi części graczy, po publikacji aktualizacji podjęła działania polegające m.in. na przywróceniu dostępności wersji gry ze starszym interfejsem i zatrudnienie związanego ze społecznością graczy moderatora, jednocześnie dynamicznie pracując nad naprawieniem niedociągnięć wersji Enhanced Edition. W efekcie aktualna ocena gry na platformie Steam ma status „Bardzo pozytywne”.

8 lipca Klabater znalazł się w gronie firm, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dofinansowanie przyznano na potrzeby projektu badawczo-rozwojowego pod nazwą “T.A.C.K. – Zestaw innowacyjnych narzędzi do tworzenia zaawansowanych ekonomicznych gier symulacyjnych”. Przyznana Spółce rekomendowana kwota dofinansowania na realizację ww. projektu wyniosła 2.547.238,82 zł, a koszt całkowity realizacji projektu to 4.077.476,47 zł.

Projekt ma na celu opracowanie i wdrożenie innowacyjnej technologii o zasięgu globalnym w postaci zestawu narzędzi i nakładki na silniki gier wideo T.A.C.K. „Tycoons Autonomic Creation Tool” posłuży do tworzenia zaawansowanych, ekonomicznych gier z gatunku symulacyjno-ekonomicznych – tzw. tycoons – które spółka wyprodukuje w najbliższych latach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGames Operators [GOP], Bowim [BOW] – Gorące spółki dnia
Następny artykułOsłabione nastroje na krajowym rynku. Sektor bankowy nadal na najwyższym poziomie
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here