Naga MarketsKlabater S.A. z ponad 1.8 mln przychodu netto w II kwartale 2020Ponad 1.8 mln przychodu netto wypracował w II kwartale 2020 roku Klabater S.A., notowany na NewConnect producent i wydawca gier wideo. To wynik o 57% wyższy od przychodu osiągniętego w analogicznym okresie 2019 roku. Zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 204 320, 94 zł. Dywersyfikacji uległa struktura przychodów osiąganych przez Spółkę – w jej wyniku dynamicznie rośnie udział ze sprzedaży gier konsolowych.

Klabater S.A. podsumowuje wypracowane wyniki w drugim kwartale roku

Przychody netto osiągnięte przez Klabater S.A. w drugim kwartale 2020 roku wyniosły 1.826.312,42 zł. Spółka zanotowała w tym czasie wzrost przychodów netto ze sprzedaży na konsolach o 161% w porównaniu do drugiego kwartału 2019. Firma wypracowała również wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 90% (w porównaniu do drugiego kwartału 2019).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyniki Spółki w całym półroczu (w porównaniu do pierwszego półrocza z 2019 r.):

  • wzrost Przychodów o 28%
  • wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 60%
  • wzrost EBIT o 87%
  • wzrost zysku netto o 186%

Mając na uwadze globalną rynkową sytuację ekonomiczną w bieżącym roku, postanowiliśmy wspólnie z licencjodawcą, firmą Discovery Networks, o przesunięciu premier gier The Moonshiners oraz Animal Planet na 2021 rok. Ta  decyzja ma na celu zapewnienie naszym produkcjom jak najlepszej jakości oraz możliwie najlepszego startu sprzedaży. W dodatkowym czasie zwiększymy skalę produkowanych gier, m.in z użyciem środków pozyskanych z projektu Game Inn i zadbamy o ich jeszcze lepsze marketingowe przygotowanie oraz premierę w bardziej korzystnym komercyjnie okresie – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.

Spółka w drugiej połowie roku planuje wydanie gier: Heliborne: Enhanced Edition, w pierwszej kolejności na PC w dniu 20 sierpnia, a później na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Switch, a także Crossroads Inn: Anniversary Edition, w pierwszej kolejności na PC w terminie 22 października i w późniejszym terminie na konsole Xbox One i Switch. Obie gry ukażą się w cenie 29,99 USD na platformach STEAM oraz w sklepach konsolowych.

Katalog produkcji Klabatera to dwa tytuły (IP) własne – Crossroads Inn: symulator ekonomiczny tawerny, osadzony w autorskim świecie fantasy oraz Heliborne: sieciowa gra akcji, w której gracze z całego świata rywalizują ze sobą w podniebnych zmaganiach autentycznych licencjonowanych helikopterów wojskowych. Portfolio uzupełnia 7 tytułów od zewnętrznych developerów wydanych przez Spółkę i dostępnych na wszystkich platformach sprzętowych, m.in. We. The Revolution, Help Will Come Tomorrow, Apocalipisis, czy Golazzo!. W najbliższych planach wydawniczych są detektywistyczny thriller This is the Zodiac Speaking (przy promocyjnym wsparciu kanału Investigation Discovery), Effie – logiczno-zręcznościowa gra akcji hiszpańskiego studia Inverge i gry strategiczne studia Starni Games – Strategic Mind: Blitzkrieg i Strategic Mind: The Pacific. W produkcji znajduje się 5 własnych projektów: The Moonshiners i Animal Planet Rescue (oparte o pozyskane z Discovery Networks prawa licencyjne) oraz Amazing American Circus, Heliborne: Enhanced Edition i Crossroads Inn: Aniversary Edition.

W ostatnich dniach Spółka pozyskała również prawa do wydania i przeniesienia na platformy konsolowe dwóch nowych produkcji ukraińskiego studia Starni Games. Są to strategiczne gry turowe z serii Strategic Mind: Blitzkrieg i The Pacific.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here