Naga Marketshttps://comparic.xyz/uploads/2019/10/klabater.jpgKlabater przesunął daty premier gier “The Moonshiners” oraz “Animal Planet” na 2021 rok, poinformował członek zarządu Michał Gembicki.

Finax

Klabater przesuwa premiery w związku z sytuacją ekonomiczną

“Mając na uwadze globalną rynkową sytuację ekonomiczną w bieżącym roku, postanowiliśmy wspólnie z licencjodawcą, firmą Discovery Networks, o przesunięciu premier gier ‘The Moonshiners’ oraz ‘Animal Planet’ na 2021 rok. Ta decyzja ma na celu zapewnienie naszym produkcjom jak najlepszej jakości oraz możliwie najlepszego startu sprzedaży. W dodatkowym czasie zwiększymy skalę produkowanych gier, m.in z użyciem środków pozyskanych z projektu Game Inn, i zadbamy o ich jeszcze lepsze marketingowe przygotowanie oraz premierę w bardziej korzystnym komercyjnie okresie” – powiedział Michał Gembicki, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W najbliższych planach wydawniczych są: detektywistyczny thriller “This is the Zodiac Speaking” (przy promocyjnym wsparciu kanału Investigation Discovery), “Effie” – logiczno-zręcznościowa gra akcji hiszpańskiego studia Inverge oraz gry strategiczne studia Starni Games – “Strategic Mind: Blitzkrieg” i “Strategic Mind: The Pacific”. W produkcji znajduje się 5 własnych projektów: “The Moonshiners” i “Animal Planet Rescue” (oparte o pozyskane z Discovery Networks prawa licencyjne) oraz “Amazing American Circus”, “Heliborne: Enhanced Edition” i “Crossroads Inn: Aniversary Edition”, przypomniano.

Spółka poinformowała również, że wypracowała 204 tys. zł zysku netto przy ponad 1,8 mln zł przychodów netto w II kw. 2020. Dywersyfikacji uległa struktura przychodów osiąganych przez spółkę – w jej wyniku dynamicznie rośnie udział ze sprzedaży gier konsolowych.

“Przychody netto osiągnięte przez Klabater S.A. w II kwartale 2020 roku wyniosły 1 826 312,42 zł. Spółka zanotowała w tym czasie wzrost przychodów netto ze sprzedaży na konsolach o 161% w porównaniu do II kwartału 2019. Firma wypracowała również wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 90% (w porównaniu do II kwartału 2019)” – czytamy dalej.

Wyniki spółki w całym półroczu (w porównaniu do pierwszego półrocza z 2019 r.): wzrost przychodów o 28%, wzrost zysku brutto ze sprzedaży o 60%, wzrost EBIT o 87%, wzrost zysku netto o 186%.

Klabater to wydawca i producent gier założony przez CDP Sp. z o.o. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od października 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here