Naga Markets

Klabater pozyskał dwa nowe tytuły wydawniczeKlabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, podpisał umowy na przygotowanie adaptacji i wydanie dwóch gier na platformy PlayStation i Xbox z katalogu francuskiego wydawcy i producenta firmy Goblinz. Defend The Rook i Iris and the Giant to dwa nowe tytuły w portfolio wydawniczym Klabatera. Jest to już kolejna umowa z francuskim wydawcą. Łącznie Goblinz i Klabater pracują już przy adaptacji 5 gier.

Klabater z ambitnymi planami na najbliższe kwartały

Jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią: As Far As the Eye oraz Legends of the Keepers, a Spellcaster University, Defend the Rook oraz Iris and a Giant ukażą się w przyszłym roku. Aktualnie studio kończy pracę nad swoim największym tytułem Moonshine Inc. Premiera kolejnej gry produkcji własnej Klabatera odbędzie się 1 grudnia br., w pierwszej kolejności gra trafi do sprzedaży na platformy PC, a w późniejszym okresie zostanie przeniesiona na platformy konsolowe.





– Defend The Rook i Iris and the Giant to bardzo ciekawe tytuły, które stawiają na relaksującą rozgrywkę i zachęcają niecodzienną grafiką. Obydwa tytuły mają bardzo pozytywne oceny zebrane w serwisie STEAM i zaangażowaną społeczność w mediach społecznościowych. Nasza współpraca z Goblinz rozkwita, w naszym portfolio mamy już 5 gier od tego renomowanego francuskiego wydawcy, a to z pewnością nie ostatnie produkcje, nad którymi przyjdzie nam pracować – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.

– Już teraz kończymy pracę nad Legend of Keepers, As far as the Eye, te dwa tytuły wydamy jeszcze w bieżącym kwartale. Natomiast Spellcaster University i nowo pozyskane tytuły, wspólnie z grą Tincan zasilą nasz katalog w nadchodzącym roku.  – dodaje Michał Gembicki. 

Iris and The Giant to wydany w 2020 roku tytuł łączący gatunki karcianki, RPG i roguelike. Gracz wciela się w postać Iris, która musi stawić czoła lękom w swoim wyimaginowanym świecie. Z kolei Defend The Rook to wydana w 2021 roku komputerowa planszówka bojowa roguelike z elementami gatunku tower defense.

Gry z katalogu Klabatera można było niedawno zobaczyć podczas największych w Europie Środkowej i Wschodniej targów gier Poznań Games Arena 2022. Podczas wydarzenia studio pokazało także Moonshine Inc. w polskiej wersji językowej oraz 5 innych gier ze swojego portfolio m.in.: The Amazaing American Circus, czy nominowaną do nagrody Best Narrative grę Best Month Ever!

– Zbliżamy się do wydania gry Moonshine Inc., aktualnie zgromadziliśmy ponad 36 tys. wishlist naszego tytułu, a także 3,5 tys. obserwujących grę w serwisie Steam. To dobrze rokujący wynik, a zbliżająca się data premiery w korzystnym oknie sprzedażowym, a także stale trwająca kampania promocyjna przełożą się na dalszy wzrost wishlisty. Tytuł wydamy ostatecznie 1 grudnia 2022 roku, wcześniej gracze będą mogli wziąć udział w limitowanych Playtestach na platformie Steam– mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater SA.

Klabater posiada już cztery marki własne: The Amazing American Circus – karcianą grę przygodową, Heliborne – sieciowy symulator nowoczesnego pola walki z użyciem śmigłowców bojowych, Crossroads Inn – bestsellerowy sim o zarządzaniu fantastyczną tawerną  oraz Moonshine Inc, strategiczną grę z silnym komponentem craftingowym W produkcji znajduje się również gra Crossoraods Inn 2, a w fazie projektowania pozostaje kontynuacja gry Heliborne – drugiego  hitu sprzedażowego spółki.

XTB

Do końca br. Klabater wyda jeszcze 4 gry, m.in:  taktyczną retro grę – Kaiju Wars (PS4, Xbox One, NS), bestselerowego RTS As Far As The Eye (PS4, Xbox One) oraz wielki hit z PC, karcianą grę RPG Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager (PS4, Xbox) wraz ze wszystkimi dostępnymi na PC dodatkami. Liczący już ponad 20 pozycji back-katalog Spółki rozwija się dynamicznie, a dzięki owocnej współpracy z uznanymi zachodnimi wydawcami takimi jak: Goblinz, Devolver, czy Starni Games w kolejnych okresach można liczyć na jego dalszy rozwój.

W planach wydawniczych spółki na kolejne okresy są m.in. takie gry: Spellcaster University (PS, Xbox), Tincan (PS, Xbox, Oculus VR), Strategic Minds: Spectre of Communism, Weedcraft (NS), oraz Production Line (PS, Xbox i NS).

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>






Poprzedni artykułWall Street chce wierzyć w spadającą inflację
Następny artykułBank Anglii ponownie interweniuje na rynkach obligacji!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here