Naga MarketsKlabater otrzymuje ponad 2,5 mln zł dofinansowania z GameINNKlabater S.A. otrzymał pozytywną rekomendację w temacie dofinansowania w ramach programu GameINN – czwartego konkursu sektorowego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Projekt Spółki znalazł się w grupie 43 wniosków wybranych spośród 93 zgłoszeń nadesłanych w ramach programu. Przyznana kwota dofinansowania wynosi ponad 2,5 mln zł.

Klabater z dużym dofinansowaniem na realizację projektów

Klabater zrealizuje projekt „T.A.C.K. – Zestaw innowacyjnych narzędzi do tworzenia zaawansowanych ekonomicznych gier symulacyjnych”. Przedmiotem projektu jest opracowanie i wdrożenie rozwiązania w postaci zestawu narzędzi i nakładki na silniki gier wideo. T.A.C.K. (Tycoons Autonomic Creation Tool) to innowacja procesowa służąca do tworzenia zaawansowanych gier z gatunku symulacyjno-ekonomicznych (tzw. tycoons). Przyznana Spółce rekomendowana kwota dofinansowania wynosi 2.547.238,82 zł, a koszt całkowity realizacji projektu to 4.077.476,47 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Klabater to producent gier wideo z gatunku RPG Narrative Tycoons. Pierwszą produkcją studia była wydana w 2019 gra Crossroads Inn – symulator zarządzania tawerną fantasy. Projekt T.A.C.K pozwoli Spółce rozwinąć seryjną produkcję kolejnych gier z gatunku symulacji ekonomicznych oraz stworzyć narzędzia i rozwiązania, które znacznie zredukują czas i środki potrzebne do finalizacji kolejnych projektów.

Jestem dumny, że nasz wniosek znalazł się wśród rekomendowanych przez komisję, szczególnie, że w tym roku konkurencja była bardzo duża, a wszystkie wnioski stały na bardzo wysokim poziomie. Środki pozyskane z programu GameINN pozwolą nam na opracowanie własnej unikatowej technologii i wdrożenie jej w postaci innowacji procesowej, w pierwszej kolejności w naszej firmie. Rozwój kompetencji badawczych i inwestycja w poziom technologiczny spółki to nasz priorytet i ważny element strategii budowy wartości Klabatera – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.

Spośród 93 wniosków, które wpłynęły do NCBR, wybrano 43 projekty. Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich beneficjentów wynosi 154,4 mln zł. Pozostałe 37 projektów nie zostało wybranych do dofinansowania, a 9 z nich wycofano z oceny. NCBR poinformowało, że ze względu na wysoki poziom merytoryczny projektów, budżet czwartego konkursu został zwiększony o ponad 54 mln zł.

Powstały w 2016 r. GameINN jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Od pierwszej edycji konkursu cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. W ramach wszystkich czterech odsłon GameINN dofinansowanie o łącznej wysokości 474,3 mln zł przyznano 150 projektom.

W czwartym konkursie sektorowym GameINN o dofinansowanie ubiegali się przedsiębiorcy, konsorcja przedsiębiorców oraz konsorcja przedsiębiorców z udziałem jednostek naukowych. Do NCBR wpłynęła największa w historii programu liczba wniosków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM: Farma fotowoltaiczna w Legnicy powstanie jeszcze w tym roku
Następny artykułDolar amerykański silnie wyprzedawany. EUR/USD z celem na 1,15
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here