Naga MarketsKlabater chce mocno stawiać na własne gry, twierdzi prezes studia Michał Gembicki
Od prawej: Michał Gembicki, prezes Klabatera

Wydawanie gier, w które się nie wierzy jest bez sensu, twierdzi prezes notowanego na polskiej giełdzie studia gamingowego Klabater, Michał Gembicki. Korzystając z dobrych wyników finansowych oraz z planowanych premier nowych tytułów, akcje studia odbijają od marcowych dołków już niemal o 90% i testują najwyższe poziomy od grudnia 2019 roku. Spółka wiąże spore nadzieje między innymi z tytułem This Is The Zodiac Speaking, który na rynek ma trafić 24 września.

  • 15 maja notowana na NewConnect spółka Klabater opublikowała wyniki za I kw. 2020 r., z których wynika, że zysk netto wzrósł do 244 tys. zł z 22 tys. zł dla tego samego okresu rok wcześniej
  • Przychody plasowały się na poziomie ponad 990 tysięcy zł, będąc nieznacznie niższymi od tych z pierwszego kwartału rok wcześniej
  • Za poprawę wyników spółki odpowiada między innymi większa ilość własnych tytułów wypuszczonych na rynek, ze sprzedaży których Klabater osiąga wyższą marżę

Klabater chce stawiać coraz mocniej na własne gry i wzrost marży ze sprzedaży

W kwietniu na rynku gier debiutował tytuł The Help Will Come Tomorrow, jeszcze pod koniec maja na rynku pojawić ma się Skyhill 2: Black Mist, a na wrzesień planowana jest premiera This is the Zodiac Speaking, którego międzynarodowa promocja właśnie ruszyła.

Jak twierdził w rozmowie z Comparic24.tv prezes Michał Gembicki, reprezentowanego przez niego studio chce stawiać coraz wyraźniej na tworzenie i promocję własnych gier (czego dowodem są powyższe tytuły). W samym tylko pierwszym kwartale 45% wartości przychodów stanowiła właśnie sprzedaż własnych produktów.

Nasze przychody w pierwszym kwartale były bardzo podobne do tych z analogicznego kwartału rok wcześniej, natomiast zysk netto był zdecydowanie lepszy. Z tych niecałych 250 tysięcy, ponad 200 tysięcy [przychodu] jest kwestią wyniku finansowego, jesteśmy beneficjentem wzrostu kursu dolara. Spółka w 99% przychody generuje ze sprzedaży na rynki zagraniczne. Będąc jednak sprawiedliwym, zdejmując ten bonus w postaci zmian kursowych, zysk operacyjny okazał się lepszy od tego sprzed roku, co z kolei jest efektem sprzedaży gier własnych – komentował Michał Gembicki, prezes Klabatera.

W raporcie okresowym zaznaczono, że w tym momencie dywersyfikacja portfolio produktów i wzrost udziału w sprzedaży produktów własnych to znaczący krok w dalszym rozwoju. Zauważono jednocześnie, że w pierwszym kwartale 2019 roku, spółka nie osiągała żadnych przychodów ze sprzedaży własnych produktów.

Tylko w tym roku (w czwartym kwartale) Klabater chce wypuścić cztery własne produkcje, i kolejną w drugim kwartale 2021 roku. WZdecydowana większość będzie dedykowana na platformy PlayStations 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz komputery stacjonarne.

Akcje Klabatera rosną w poniedziałek o 6%, testują najwyższe poziomy od grudnia 2019 roku

W trakcie poniedziałkowej sesji akcje Klabatera kontynuują rajd na północ i wybijają lokalną strefę oporu wyznaczaną przez maksima z lutego oraz kwietnia. Wykres testuje poziom 7,86 zł, co jest najwyższą ceną od grudnia 2019 roku:

Akcje Klabatera odbijają od marcowych dołków o 90%. Źródło: TopStock.pl

Jeżeli notowania utrzymają się nad wybitym oporem, to znacznie wzrośnie szansa na test maksimów z pierwszego dnia notowań na wysokości 10,3 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here