Naga Markets
Robert Kiyosaki podczas nagrania The Rich Dad Radio Show. Źródło: YouTube

Robert Kiyosaki, autor książki “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” wydaje się sugerować, że zaczął się kolejny program wsparcia dla rządu lub instytucji finansowych (tzw. bailout), w którym amerykański rząd drukuje jeszcze więcej pieniędzy, aby wesprzeć chorującą gospodarkę. W obliczu szeregu globalnych ryzyk widocznych na horyzoncie Kiyosaki ponownie wymienił trzy ulubione aktywa, w które zaleca lokować swoje oszczędności. Są to oczywiście złoto, srebro i Bitcoin.

Kiyosaki ponownie ostrzega przed nadchodzącym krachem gospodarczym

Kiyosaki uważa, że działania rządu i banku centralnego w USA zwiększają inflację, a w efekcie ryzyko krachu gospodarczego.Ekspert zaleca, aby inwestować w złoto (oznaczane jako “G”), srebro (oznaczane jako “S”) i Bitcoina (oznaczane jako “BC”) jako sposób na ochronę przed inflacją i spadkiem wartości walut fiducjarnych. Kończąc swoją wypowiedź ostrzegł przed nadchodzącym krachem gospodarczym, który może być trudnym doświadczeniem dla wielu ludzi.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Inwestuj w złoto, srebro i Bitcoiny (BTC)

Dokładnie 17 lutego Kiyosaki stwierdził również, że od dawna radzi wszystkim, aby unikali oszczędzania i inwestowania w klasyczne aktywa finansowe. W jego ocenie wynika to z wysokiego poziomu ryzyka.

AVA Trade

– Wiele lat temu mówiłem, że oszczędzaj i inwestuj, tworząc zdywersyfikowany portfel, złożony z akcji, obligacji, funduszy inwestycyjnych i ETF-y. Dziś jest to bardzo ryzykowna rada. Osobiście wierzę w złoto, srebro i Bitcoina, które są najlepsze w niestabilnych czasach – stwierdził dosłownie trzy dni temu.

Zdaniem Kiyosakiego wybór instrumentu inwestycyjnego powinien być dokonywany indywidualnie, ponieważ każdy ma inne preferencje. Złoto rzeczywiście nadaje się do inwestycji długoterminowych i będzie nadal rosło, gdy światowa gospodarka dostarcza sporo niepewności. Jednak gdy gospodarka rośnie, aktywa typu akcje zyskują znacznie więcej niż żółty metal.

Ekspert od dłuższego czasu rekomenduje kupno złota, srebra i BTC. Poinformował w grudniu ubiegłego roku, że właściciele tych trzech inwestycji staną się bogatsi, gdy Rezerwa Federalna zacznie znów luzować i wydrukuje biliony dolarów.

Przewiduje, że do 2025 roku cena złota wyniesie 5000 dolarów, srebra 500 dolarów, a Bitcoina 500 000 dolarów. Ponadto spodziewa się, że w tym roku cena złota wzrośnie do 3800 USD, a srebra do 75 USD. Kiyosaki wcześniej wyjaśnił, że jest inwestorem, a nie traderem, więc jest podekscytowany, gdy BTC uderza w nowe dno cenowe.

Co więcej, znany autor wielokrotnie powtarzał, że nie ufa administracji Bidena, Departamentowi Skarbu, Rezerwie Federalnej ani Wall Street. Wielokrotnie ostrzegał, że Fed niszczy gospodarkę i dolara amerykańskiego. W październiku 2021 roku napisał na Twitterze: „Kocham bitcoiny, ponieważ nie ufam Fed ani Wall Street”. Autor książki “Bogaty ojciec, Biedny ojciec” wskazywał niedawno, że „wszystko się zawali” i że depresja gospodarcza jest możliwa. W styczniu powiedział, że jesteśmy w globalnej recesji, ostrzegając przed rosnącymi bankructwami, bezrobociem i bezdomnością.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułZłoto “wystrzeliło” w obliczu kryzysu bankowego w USA. Poziom 1900 dol. jest w zasięgu?
Następny artykułZłoto umacnia się po upadku Silicon Valley Bank. Rajd nabiera tempa!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.