Naga MarketsTydzień na rynku dolara nowozelandzkiego zaczyna się od jego wyraźnego umocnienia na całej linii (reakcja na wybór nowego szefa RBNZ – Adrian Orr), w tym również w relacji do amerykańskiej waluty. Zacznijmy od spojrzenia długoterminowego.

NZD/USD – wykres tygodniowy

W tak szerokim horyzoncie widać, że rynek od kilku tygodni broni się w obszarze horyzontalnego wsparcia, które w międzyczasie zostało lekko naruszone (zielona strzałka). Jak wiadomo, takie naruszenia stanowią często dobry element oczyszczenia rynku ze stop lossów ustawionych pod wsparciem.

NZD/USD – wykres H4

Jeśli z kolei spojrzymy na aktualną sytuację z nieco bliższej perspektywy (wykres H4), to w obszarze oporu wyższego rzędu (zielona strefa z wykresu tygodniowego) zarysowuje się potencjalny układ akumulacyjny. Zauważmy, że do niedawna podaż mogła się jeszcze posiłkować koncepcją korekty pędzącej z geometrią 1:1. Próba sprowadzenia ceny na nowe minima powstrzymana została jednak dwukrotnie na lokalnym dołku z końcówki października (niebieskie strzałki). Takie potwierdzenia po “prawej stronie” po ustanowieniu dołka (naruszającego wsparcie) to często element zwiększający szanse w obozie kupujących.

Obecnie rynek atakuje dość wyraźnie obszar najbliższego, horyzontalnego oporu (czerwona strefa na wykresie). Utrzymanie wybicia powyżej tej bariery może stanowić potwierdzenie przejmowania kontroli przez popyt, a tym samym zwiększy prawdopodobieństwo tego, że układ boczny z ostatnich tygodni jest bazą do rozbudowania wzrostu, a nie przystankiem przed dalszym spadkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here