Naga MarketsKino Polska TV z mocną poprawą wyników. Najnowsza rekomendacja z wyceną przy 10,90 złSporo dzieje się na notowaniach spółki Kino Polska TV. Kurs rośnie dzisiaj o niemal 4%, jednak najbardziej warto zwrócić uwagę na najwyższe od wielu miesięcy obroty. Mamy dwa powody takiej reakcji rynku. Po pierwsze, spółka podała wyniki za 2020 rok. Po drugie, pojawiła się najnowsza rekomendacja i prognozy na najbliższe lata.

Sprzedaż w 2020 roku wyniosła 211,8 mln zł (+ 5% r/r), EBIT wyniósł 34,0 mln zł (+ 30% r/r), a zysk netto 25,9 mln zł (+ 40% r/r). Zaraportowane dane znacznie przekroczyły nasze oczekiwania – dodano w rekomendacji Santander BM.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wstępne wyniki za rok 2020 wskazują na bardzo dobre wyniki w samym IV kwartale z EBIT na poziomie 13,9 mln zł (+ 58% r/r) i zyskiem netto na poziomie 10,5 mln zł (+ 61% r/r). W związku z tym, Santander BM podniósł wycenę akcji spółki do poziomu 10,90 zł, zalecając kupno akcji firmy.

Prognoza wyników. Źródło: raport Santander BM

Podatek jedynym czynnikiem ryzyka

“Wciąż brakuje pełnych informacji (pełne wyniki poznamy 18 marca), ale wydaje się, że 1) ekspansja płatnych kanałów Kino Polska TV była kontynuowana w czwartym kwartale, 2) rynek reklamy telewizyjnej przynajmniej ustabilizował się a firma przewyższała trendy rynkowe dzięki wzrostowi udziału w oglądalności, 3) koszty operacyjne były pod kontrolą. Dźwignia operacyjna działała bardzo dobrze. Oczekujemy, że tendencje te będą kontynuowane w 2021 roku, co może bardzo dobrze wróżyć wynikom finansowym (ryzyko w górę dla naszych prognoz), o ile nie zostanie wprowadzony podatek od reklamy w Polsce. W zeszłym tygodniu rząd przedstawił projekt ustawy nakładającej od połowy 2021 roku podatek od wpływów z reklamy telewizyjnej w wysokości 7,5-15%. Przychody reklamowe Kino Polska TV w Polsce wynoszą ok. 70 mln zł rocznie, co oznacza opłatę w wysokości 7 mln zł (według średniej stawki ok. 10%), jeśli nie zostanie ona przeniesiona na klientów” – podano w uzasadnieniu do rekomendacji.

Na wykresie tygodniowym widać, że okolice 10 zł to kluczowy opór. Całe odbicie ma jednak wsparcie w wyższych obrotach, co sugerowałoby, że przy tak wyraźnej poprawie wyników, spółka ma szansę na jego wybicie. Wycena z rekomendacji oscyluje przy linii trendu, niewiele powyżej oporu.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | notowania dow jones | biomed cena akcji | kurs akcji pkn orlen | cena akcji mercator medical |
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mrc akcje | pknorlen akcje | ropa brent | mercator akcje | kurs dol |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here