Naga Markets

Kino Polska TV [KPL], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaNa maksimach trendu wzrostowego utrzymuje się od kilku dni kurs K2 Holding. Spółka podała wczoraj raport z wynikami za II kwartał. W tym okresie firma wypracowała 8,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 12,98 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 11,42 mln zł wobec 15,87 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 72,89 mln zł wobec 61,57 mln zł rok wcześniej. W sumie, przez całe pierwsze półrocze spółka miała 21,44 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 19,34 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 139,34 mln zł w porównaniu z 118,96 mln zł rok wcześniej.

“Ze spokojem patrzymy na drugą połowę roku, która dla rynku telewizyjnego jest zwyczajowo lepsza niż pierwsze 6 miesięcy. Pomimo zewnętrznych zawirowań kondycja rynku reklamowego pozostaje niezachwiana. Notujemy pełne obłożenie slotów reklamowych w naszych kanałach.Na maksimach 

Ponadto nasze przychody z emisji zabezpieczone są długoterminowymi umowami. Dodatkowo bezpieczeństwo i stabilność finansową zapewnia nam także sprzedaż praw licencyjnych. Łącznie w pierwszej połowie tego roku, emisja i sprzedaż licencji, stanowiły 61% przychodów grupy” – podsumował prezes Bogusław Kisielewski.

k2 holding


W CFD na akcje zagranicznych spółek możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA AKCJE ZAGRANICZNE

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Słaba reakcja podaży 

Mocną wycenę otrzymał wczoraj dystrybutor sprzętu IT Asbis. Analitycy Argus Research, w raporcie z 23 sierpnia, wyceniają akcje spółki na 49 zł. Obecnie kurs oscyluje w rejonie 16 zł. Argus prognozuje, że w 2022 roku przychody spółki wyniosą 2,45 mld USD, a EPS będzie na poziomie 1,00 USD. Na przyszły rok analitycy zakładają przychody w wysokości 2,78 mld USD i EPS na poziomie 1,25 USD.

asbis

XTB

“Naszym zdaniem obecna wycena Asbisu pozostaje atrakcyjna w oparciu o wiele wskaźników i nie odzwierciedla w pełni silnych fundamentów firmy, mimo niepewności w krótkim terminie” – napisano w raporcie. Na wykresie widać, że reakcja podaży przy ważnym oporze powstałym poprzez lukę spadkową z dnia wybuchu wojny na Ukrainie, nie była zbyt imponująca. Mimo, że opór przez kilkanaście sesji zatrzymywał kurs, obecnie wydaje się, że cena znowu zaczyna rosnąć. Czekamy więc na wybicie maksimum z połowy sierpnia.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułW oczekiwaniu na wystąpienie prezesa FED
Następny artykułDom Development z mocnymi wynikami w II kwartale – zapiski giełdowego spekulanta
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here