Naga MarketsKino Polska [KPL], Atal [1AT] – Gorące spółki dniaW trwającym sezonie wynikowym, raport za III kwartał pokazała wczoraj spółka Kino Polska TV, która odnotowała 10,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 6,07 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 12,8 mln zł wobec 7,64 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody z umów z klientami sięgnęły 63,54 mln zł wobec 53,4 mln zł rok wcześniej. Jest to kolejny bardzo mocny kwartał, wskazujący na trwałą poprawę wyników.

W sumie, po 9 miesiącach spółka miała 30,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 15,42 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach z umów z klientami w wysokości 182,5 mln zł w porównaniu z 152,11 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 82,65 mln zł wobec 60,66 mln zł rok wcześniej. Co ważne, za poprawą wyników stoi wzrost przychodów w każdym segmencie działalności.Czekając na nowe maksima

Sprzedaż reklam od początku roku wzrosła o ponad 33%, a w dwucyfrowym tempie rośnie także emisja kanałów należących do grupy. Na wykresie wiele wskazuje, że trwa walka o wybicie na nowe maksima. Można zauważyć, że kurs oscyluje w formacji klina, a wyjście wyżej w zasadzie będzie równoznaczne z próbą wyznaczenia nowe maksimum hossy.

kino polska


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

W kierunku oporu

Wynikami sprzedażowymi pochwalił się wczoraj także jeden z czołowych deweloperów Atal. Spółka podtrzymała w komunikacie całoroczny potencjał przekazań mieszkań na poziomie 3,5-4 tys. jednostek, a sprzedaż może wynieść ok. 4 tys. lokali. Atal od stycznia do września 2021 roku zakontraktował 3 232 lokali – co stanowi najlepszy wynik w historii spółki, wzrost wyniósł blisko 56% r/r. Całoroczna sprzedaż w zeszłym roku wyniosła 2 896 mieszkań, a w rekordowym 2019 roku było to 3 180.

atal

Grupa posiadała na koniec III kwartału 2021 roku 841 aktywnych umów rezerwacyjnych. Spółka po trzech kwartałach 2021 roku wydała łącznie 2 390 lokali, co oznacza wzrost o 34% r/r. Na wykresie trwa próba odbicia po ostatnim spadku notowań. Wydaje się, że korekta ma szansę dobrnąć przynajmniej do okolic 46 zł. Czyli poprzednich dołków.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here