Naga MarketsKim Kardashian West, gwiazda reality show ze 114 milionami fanów na Instagramie, zaprezentowała w mediach społecznościowych 29 lipca coś, co wyglądało na fizyczne monety bitcoina (BTC). Celebrytka pokazała swój nowy gadżet podczas charytatywnego wieczoru pokerowego w Los Angeles. 


Wiemy, że Kim Kardashian West jest w tym dziale jak hiszpańska inkwizycja – nikt jej się tutaj nie spodziewał. Mimo wszystko jednak gest celebrytki można uznać za dobrą popularyzację kryptowaluty.

Z BTC przy pokerze

Kim uczestniczyła w imprezie wraz z siostrami Khloe Kardashian i Kendall Jenner oraz mamą Kris Jenner. Celem pokerowej rozgrywki było zebranie funduszy na City of Hope, kliniczne centrum badań i leczenia raka. Gwiazda wśród filmów z zakładów umieściła na Instagramie zdjęcie czegoś, co wyglądało jak fizyczne żetony bitcoina. Fotografii towarzyszył komentarz: “Przenieśliśmy się na bitcoina!”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Fizyczny bitcoin

Idea reprezentowania bitcoina za pomocą fizycznego nośnika istnieje już od kilku lat. Bez problemu możecie znaleźć złote monety, czy też drukowane banknoty z logiem kryptowaluty. Jeden z fizycznych gadżetów na Instagramie Kim wydaje się przypominać bitcoina zaprojektowanego przez Kialarę, którego otrzymała tego wieczoru od Matta Roszaka, popularyzatora kryptowalut:

“Wielka frajda w czasie pierwszego turnieju charytatywnego @cityofhope – podarowałem @KimKardashianowi pierwszego #bitcoin – KardashianCoin, YeezyCoin?”

Po co nam celebrytka?

Choć społeczności kryptowalut może wydać się to nic nie znaczącym gestem, tego typu działania mogą pomóc w popularyzacji walut cyfrowych. Sam projektant Tommy Hilfiger powiedział o Kardashian:

“Kim jest najważniejszym i potężnym influencerem na świecie. Jej zasięg wykracza daleko poza jej własne marki. Za każdym razem, gdy nosi, pisze lub mówi na temat marki modowej, następuje natychmiastowy i znaczący wzrost zarówno świadomości, jak i jej sprzedaży “.

Według stanu na lipiec 2018 r. Forbes oszacował wartość netto Kardashian West na 350 milionów dolarów.

Kanye West, artysta hip-hopowy, którego Kardashian poślubiła w 2014 r., ujawnił swoją pozytywną opinię o Bitcoinie w wywiadzie w maju. Sugerował wtedy, że kryptowaluta jest mniej obciążona problemami natury politycznej niż waluty typu fiat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here