Naga MarketsStowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) przeprowadza co roku “Ogólnopolskie Badanie Inwestorów” (OBI). Jakie wnioski płyną z rezultatów tego badania? Jak w 2019 roku wyglądał statystyczny polski inwestor indywidualny? Czy nadal mocno różnimy się od inwestorów zachodnich? Między innymi na ten temat na łamach Comparic24.TV Cezary Andrzejczyk rozmawiał z Michałem Masłowskim – Wiceprezesem Zarządu SII. Więcej szczegółów w programie!


Zobacz również: OBI: Polski inwestor w 2019 r. miał 42 lata, 50 tys. zł i 90% inwestycji na GPW

Polski inwestor lokuje swoje środki na coraz dłuższy termin

Od wielu lat SII publikuje raport, którego wyniki są bardzo stabilne. Polski inwestor od lat wygląda bardzo podobnie – ma mniej więcej 30-40 lat, inwestuje na giełdzie od średnio 8 lat i posiada portfel wielkości 50 tyś. Złotych.

Polski inwestor z roku na rok nieznacznie się starzeje, ma coraz więcej pieniędzy i coraz więcej akcji w portfelu i upodabnia się do swojego francuskiego czy niemieckiego odpowiednika. Bardzo znacząca zmiana w tym roku to zmiana deklaracji inwestorów, którzy określili, że kupują akcje na okres powyżej jednego roku. Tego nigdy wcześniej nie było, zawsze dominowali krótkoterminowi spekulanci – oznajmił Michał Masłowski.

Z badania wynika również, iż liczba kobiet na rynku kapitałowym jest mniej więcej stała i wynosi około 10 procent.

Jest to tendencja światowa, nie dziwi nas to. Inwestowanie to ryzykowne zajęcie, a wiadomo, że to mężczyźni mają większą skłonność do jego ponoszenia. Mimo wszystko to nie oznacza, że mężczyźni są lepsi, wręcz przeciwnie, kobiety wydają się osiągać lepszą skuteczność – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWardyn o inflacji w Polsce: “Efekty styczniowych podwyżek odczujemy już w marcu”
Następny artykułsWIG80: Spółka AB z potencjałem wzrostowym
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here