Naga MarketsKim Dotcom wraca na rynek kryptowalut. Bitcoin Cash (BCH) lepszy od bitcoina (BTC)Niemiecki przedsiębiorca Kim Schmitz, od 2005 roku posługujący się nazwiskiem Dotcom, jest doskonale znany sympatykom rynku kryptowalut. Założyciel jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów do hostingu plików Megaupload jeszcze kilka lat temu publicznie promował rynek cyfrowych aktywów uważając, że te w przyszłości zastąpią dolara amerykańskiego. Na początku roku należąca do niego usługa K.IM oferująca monetyzację treści w Internecie zapowiedziała, że do listy środków płatniczych dodała Bitcoin Cash (BCH).

  • IM pozwala twórcom zarządzać, chronić oraz sprzedawać stworzone przez siebie treści bez pośredników, a integracja z Bitcoin Cash ma zmniejszyć prowizje
  • Według Kim Dotcoma rynek kryptowalut korzysta obecnie z silnego trendu wzrostowego a Bitcoin Cash (BCH) znalazł się w odpowiednim miejscu, aby akumulować udział w tym rynku
  • BCH według internetowego przedsiębiorcy pozostawał do tej pory wyceniany poniżej swojej fundamentalnej wartości.
  • W trakcie poniedziałkowej sesji, 4 stycznia 2021 roku, BCH chwilowo kosztowało 467 dol. najwięcej od niemal roku

Kim Dotcom: wizjoner społeczności internetowej, przestępca dla organów ścigania

Kim Dotcom jest przedsiębiorcą pochodzenia niemiecko-fińskiego, działającym w branży internetowej, w tym jako twórca serwisu do udostępniania plików Megaupload. Jego działalność biznesowa była jednak kilkukrotnie przyćmiewana przez problemy z prawem. W 1994 roku aresztowano go za handel numerami skradzionych kart kredytowych, a w 2012 roku po batalii sądowej z Departamentem Sprawiedliwości w USA musiał zamknąć swój serwis Megaupload.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekscentryczny przedsiębiorca, który zmienił swoje oryginalne nazwisko z Schmitz na Dotcom w celu uczczenia technologii internetowej, która uczyniła go bogatym, jeszcze kilka lat temu aktywnie promował rynek kryptowalut twierdząc, że ten będzie w stanie przyćmić dominację dolara amerykańskiego.

W ostatnim czasie o Dotcomie było mniej głośno w społeczności kryptowalutowej, chociaż zaledwie kilka tygodniu temu przyznawał publicznie, że obecnie przyszłość cyfrowych aktywów upatruje głównie w Bitcoin Cash i wierzy, że jego cena wzrośnie do 3 tys. dol.

Możemy się jedynie domyślać, czy byłby to powód uzupełnienia usługi K.IM o płatności kryptowalutowe. Serwis pozwala twórcom zabezpieczać ich pliki i przesłać je do dowolnego miejsca w Internecie. Chociaż serwis promowany jest jako miejsce dla artystów i twórców treści internetowych, to zasady jego działania przypominają podstawy funkcjonowania Megaupload, który ponad dekadę temu zapewnił Dotcomowi sławę oraz fortunę.

Bitcoin dobry do przechowywania wartości, Bitcoin Cash do płatności

Zapytany, dlaczego jest podekscytowany połączeniem K.IM i Bitcoin Cas, Dotcom powiedział, że podczas gdy bitcoin (BTC) jest doskonałym narzędziem do przechowywania aktywów, Bitcoin Cash jest “świetny do płatności” dla usług takich jak K.IM i oferuje nowe możliwości finansowe dla konsumentów, sprzedawców i inwestorów.

Moje zdanie jest takie, że zastosowanie kryptowalut wzrasta, a BCH jest w dobrej pozycji do gromadzenia udziałów w rynku. Dla mnie jest to proste: Im więcej masz użytkowników, tym większą masz wartość – komentował Kim Dotcom.

O zwycięzcach w wyścigu kryptowalutowym zadecydują usługodawcy i użytkownicy, twierdzi Dotcom. Uważa, że szukają szybkich transakcji, niskich prowizji, wysokiego bezpieczeństwa i łatwości zastosowania, a wszystkie te oferować ma BCH.

Dodał również, że w jego ocenie BCH jest wyceniany zbyt nisko i że “potencjał wzrostu dla tych, którzy przegapili wzrosty na BTC” jest ogromny. Założyciel serwisu Bitcoin.com, Roger Ver, powiedział, że Dotcom “zawsze wyprzedzał resztę rynku i że ludzie powinni zwracać uwagę na jego przewidywania”.

– Kiedy spojrzeć na zainteresowanie BTC w tych dniach, wiele z nich przychodzi w pogoni za jego historycznymi zyskami inwestycyjnymi. Tak długo, jak cena będzie rosnąć, będzie duże zainteresowanie. Ale co się stanie, gdy ludzie zaczną go używać, by płacić za rzeczy? Odkryją ograniczenia BTC i będą szukać aktywów, które mogą być zarówno inwestycją, jak i prawdziwym systemem płatności peer-to-peer, takim jak bitcoin pierwotnie miał być. Tym właśnie jest Bitcoin Cash – podsumował Roger Ver.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here