Naga MarketskikKanadyjska firma Kik, stojąca za aplikacją społecznościową i komunikatorem, rozważa wyłączenie popularnej aplikacji do komunikacji Kik.

W artykule z 23 września izraelski portal technologiczny CTech Calcalistit cytuje dwa anonimowe źródła w Kik, twierdzące, że kanadyjska firma rozważa zamknięcie aplikacji do przesyłania wiadomości.

Problemy Kik

Kolejny post na blogu autorstwa dyrektora generalnego projektu, Teda Livingstona, potwierdził te doniesienia, stwierdzając, że firma usunie z sieci swój komunikator, zmniejszy liczbę pracowników do 19 osób i skoncentruje się na rozwoju tokena Kin (KIN).

Podobno już 70 pracowników firmy otrzymało powiadomienia o zwolnieniach i możliwość przeniesienia się do nowej firmy działającej w tym samym sektorze.

W dzisiejszym wpisie na blogu Livingston powiedział, że decyzje o zmniejszeniu personelu i zamknięciu komunikatora były wynikiem potrzeby firmy w zakresie zarządzania zasobami w walce z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Problem ma swoje korzenie w sytuacji, w której SEC pozwało kanadyjski startup o wystartowanie z rzekomo niezarejestrowaną ofertę tokena o łącznej wartości 100 milionów dolarów.

Steven Peikin, współdyrektor Wydziału Egzekucyjnego SEC, powiedział w tym czasie, że prowadząc sprzedaż tokenów Kin, firma „pozbawiła inwestorów informacji, do których byli prawnie upoważnieni, i uniemożliwiła inwestorom podejmowanie świadomych decyzji inwestycyjnych”.

“SEC nie ma mocnych dowodów”

Prawnicy kanadyjskiej firm stwierdzili jednak, że SEC wyrywa pewne wydarzenia i wypowiedzi z kontekstu, przekręca fakty, aby poprzeć swoje zarzuty, i wprowadza rynek w błąd. Wszystko to ponieważ pracownicy SEC nie mają mocnych dowodów na poparcie swoich roszczeń.

W międzyczasie Kik uruchomił inicjatywę kryptograficzną o wartości 5 milionów dolarów, aby sfinansować pozew przeciwko SEC, który został przejęty przez Blockchain Association, kolektyw zwolenników zaangażowanych w przemysł blockchain.

Kik uważa, że ​​Stowarzyszenie Blockchain „będzie w najlepszej pozycji, aby obiektywnie przydzielić zasoby na inicjatywy o największym wpływie”.

Czy SEC nie przesadza waszym zdaniem z regulowaniem rynku i atakami (może słusznymi?) na innowacyjne startupy? Przez takie działania inwestorzy mogą obawiać się inwestować w blockchainowe i kryptowalutowe projekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here