Naga Markets1000px-Citi.svg

Citi w swojej najnowszej najnowszej nocie do klientów przygotowało krótką rekomendację dla EUR oraz GBP. Którą walutę i jak handlować? Odpowiedź znajduje się poniżej.


EUR już trzeci tydzień z rzędu jest bardzo agresywnie wyprzedawane na rynku walutowym – zauważa w pierwszych słowach noty Citi. Jednakże, wskazuje to na to, że to nie Grecja jest głównym czynnikiem cenotwórczym na EUR/USD, lecz prognozy dotyczące przyszłej podwyżki stóp procentowych w Stanach. Bank ostrzega jednak, że biorąc pod uwagę stanowisko EBC – w którym Europejski Bank Centralny zarzeka się, o niezmienności aktualnej polityki monetarnej Banku przynajmniej do połowy 2016 roku, może nastąpić przerwa w tak silnej krótkiej sprzedaży EUR.

b54

Jednocześnie bank zauważa rozmijające się sygnały dla GBP. “Instytucje lewarowane były w ubiegłym tygodniu największymi kupującymi GBP, kiedy Bank of England ustami swojego Gubernatora zasygnalizował możliwość podwyżki stóp. Jednak prawdziwe pieniądze – inwestorzy o średnim i długim horyzoncie w tym przypadku zawiedli.” – opisuje ostatnie dni na kablu Citi. Bank zauważa również, że środowe dane z Wielkiej Brytanii mogą dodać siły bykom na GBP.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here