Naga MarketsW czwartek nastroje na rynkach europejskich nie uległy poprawie. W obliczu nowych rekordów pandemii (wzrost zakażeń >50 tys. dziennie) rynki boją się kolejnych ogólnokrajowych restrykcji, co na dzień dzisiejszy wydaje się mało prawdopodobne, mając w pamięci kwietniowe doświadczenia.

Indeksy na technicznych wsparciach

Indeks Stoxx Europe 600 znalazł się na czerwcowym wsparciu. W takim otoczeniu WIG20 stracił 1,15% (1665 pkt) i znalazł się w okolicy wsparcia wynikającego z kwietniowo-majowej konsolidacji (1560-1660 pkt). Gł. indeks dalej obciążały akcje energetyki czy spółek paliwowych do których w ostatnim czasie dołączyła odzieżówka- wyraźnie eksponowana na ryzyko ponownego lockdownu.

Sesja w Stanach również nie zaczęła się dobrze, ale nadzieje na nowy pakiet stymulacyjny pozwoliły z nawiązką odrobić straty. Szeroki indeks NYSE jest ok. 10% poniżej niedawnych szczytów, co jest dotychczas największą korektą od marca. Dziś o poranku nastroje są lepsze. W Azji przeważał kolor zielony. Demokraci przygotowują nowy pakiet stymulacyjny o wartości ok. 2,4 bln USD aby przełamać impas w negocjacjach z Republikanami. Wątpliwe jest jednak, aby nowe wsparcie pojawiło się do końca tego roku.

WYKRES DNIA

Europejskie indeksy testują czerwcowe wsparcie. W całym 3Q’20 Stoxx Europe 600 utrzymywał się w wąskim zakresie wahań, powyżej tego wsparcia.

Źródło: Dom Maklerski BDM S.A., Bloomberg.

Krystian Brymora, DM BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here