Naga MarketsCena funta GBPUSD 10 października 2019Nigel Farage był główną postacią, która w poniedziałek zapewniła kursowi funta (GBP) paliwo do wzrostów. Lider Partii Brexit stwierdzał bowiem, że wycofuje się z kandydowania w okręgach gdzie przewagę ma partia rządząca i wystawi swoje listy jedynie tam gdzie mandaty sejmowe pozyskać może opozycyjna Partia Pracy. Zdaniem Marcina Kiepasa z Tickmill reakcja GBP/USD była jednorazowym wystrzałem, jednak w długim terminie para może nadal rosnąć.


Farage wspiera Borisa Johnsona, zależy mu na przeprowadzeniu Brexitu

Chociaż dokładna umowa pomiędzy Johnsonem oraz Faragem nie jest znana, to według oficjalnych komunikatów szefowi Partii Brexitu zależy na zablokowaniu opozycji przed zdobyciem sejmowej większości lub odebraniu takowej obecnie sprawującym władzę Konserwatystą. Dzięki temu będą mieli możliwość przeprowadzenia Brexitu na swoich warunkach, a Laburzyści nie będą w stanie go zablokować. W reakcji na doniesienia kurs funta mocno zyskiwał, Marcin Kiepas na antenie Comparic24.tv stwierdzał jednak, że było to „jednorazowy wystrzał”.

„Scenariusz zakładający Brexit z umową do 31 stycznia jest o tyle korzystny, że w przypadku wygrania przedwczesnych wyborów przez Partię Konserwatystów, kurs funta może umocnić się o 3 procent. W przypadku porażki rządzących i przedłużenia kwestii Brexitu funt byłby natomiast narażony na ewentualną deprecjację” – wyjaśnia analityk Tickmill.

Umocnienie funta było widoczne również w stosunku do polskiego złotego. Notowania GBPPLN w szczytowym momencie sesji podchodziły niemal pod 5 zł i testowały najwyższe poziomy od pół roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here