Naga MarketsWydowbywanie ropyW dniu wczorajszym rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 3,100 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed wczorajszą publikacją zakładał kolejny wzrost, lecz tym razem jedynie o 1,413 mln brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie gorszy.


Zapasy ropy w górę o 2,927 miliona baryłek

raportu EIA wynika, że w tygodniu kończącym się 4 października 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 85,7% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 15,7 mln baryłek dziennie, czyli o 361 tys baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, w tygodniu kończącym się 4 października 2019 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 2,927 mln brk co okazało się wynikiem ponad dwukrotnie gorszym od prognoz zakładających wzrost jedynie o 1,413 mln brk.

Zmiana poziomu zapasów ropy

Negatywny wydźwięk tej publikacji zacierały nieco dane dot. zmiany poziomu benzyny i destylatów, które pomimo i tak już optymistycznych prognoz zakładających spadek o 0,257 mln brk (w przypadku benzyny) i 2,114 mln brk (w przypadku destylatów), ostatecznie skurczyły się aż o 1,213 mln brk (w przypadku benzyny) i 3,943 mln brk (w przypadku destylatów).

Analityk Tickmill, Marcin Kiepas w rozmowie z Krzysztofem Kamińskim na antenie Comparic24.tv zwraca jednak uwagę, że mimo, iż publikacja raportu dot. zmiany poziomów zapasów ropy naftowej zwykle przyczynia się do nagłej reakcji rynku i wzrostu bądź spadku cen czarnego złota, to jednak reakcje te nie są ani treno- ani cenotwórcze i nie przyczyniają się one do trwalszych zmian na rynku.

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że wskutek trwających od połowy września br. spadków, jej cena osunęła się w rejon horyzontalnego wsparcia w wysokości 51 USD, gdzie od kilku dni obserwujemy konsolidację.

Cena ropy
WTI Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMarcin Kiepas zaprasza na 4 webinary edukacyjne Tickmill w ciągu miesiąca
Następny artykułBloober Team zaprezentuje Layers of Fear na iOS już 24 października
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here