Naga MarketsChamath PalihapitiyaUrodzony na Sri Lance Chamath Palihapitiya to kanadyjsko-amerykański inwestor specjalizujący się w przedsiębiorstwach venture capital. W latach 2007 – 2011 był on także członkiem zarządu Facebooka. Obecnie jest jednak założycielem i dyrektorem generalnym Social Capital. Wspominamy o nim dlatego, że podobno jakiś czas temu posiadał wspólnie z kilkoma partnerami 5 proc. wszystkich BTC w obiegu.

  • Posiadał 5 proc. BTC w obiegu. Teraz podwoił ich ilość
  • BTC to polisa ubezpieczeniowa
  • Cena BTC wzrośnie do 1 mln USD

Bitcoin jest polisą ubezpieczeniową

Chamath Palihapitiya posiadał rzekomo 5 proc. wszystkich BTC znajdujących się w 2012 roku w obiegu. Oznaczałoby to, że prawdopodobnie posiadał około 300 000 monet. Niestety, ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje wskazujące co stało się z tymi środkami. Nie wiadomo, czy wspomniane BTC stanowiły bądź nadal stanowią udział w osobistym majątku miliardera, czy też należą do założonego i prowadzonego przez niego funduszu Social Capital.

Bez względu na to, co stało się z tymi BTC, Palihapitiya przyznał w wywiadzie dla CNBC, że podwoił ostatnio ilość posiadanych przez siebie kryptowalut.

Chamath uważa, że Bitcoin jest swego rodzaju polisą ubezpieczeniową przeciwko bankom centralnym i rządom działającym w sposób nieodpowiedzialny.

– Myślę o [Bitcoinie] jako o polisie ubezpieczeniowej, z której korzystam, by spać spokojnie w nocy, na wypadek, gdyby banki centralne i rządy weszły na minę lądową – wskazał dodając, że kryptowaluta nie jest czymś, czym się handluje. Jego zdaniem BTC jest aktywem, które opiera się na zestawie przekonań i fundamentów, które są dosłownie “odwrotnością tego, jak działa infrastruktura finansowa tego świata“.

Wiele razy w ciągu ostatnich miesięcy wyjaśniał, że Bitcoin ma teraz sens bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Warto także w tym miejscu przypomnieć jedną z jego wcześniejszych projekcji, w której wskazał, iż spodziewa się, że cena BTC może w przyszłości osiągnąć cenę nawet miliona dolarów. Wszystko to przez fakt, iż gospodarka pędzi do punktu, w którym może zobaczyć skrajną deflację lub inflację, co zwiększy wartość BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułING: Inwestorzy spodziewają się braku porozumienia. Funt (GBP) traci impet
Następny artykułZaledwie 4 spółki z GPW podczas czwartkowej sesji odnotowały roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here