Naga MarketsDeweloperzy Ethereum 2.0 twierdzą, że testnet nowej wersji sieci może wystartować w czerwcu lub w lipcu br. Czy jest to jednak realne? I kiedy ostatecznie całkowicie przejdziemy na nową wersję sieci?

  • Rynek czeka na Ethereum 2.0., bowiem nowa wersja sieci ma wprowadzić wiele innowacji, które zreformują blockchain projektu. 
  • Data startu testnetu nie jest dziś pewna – może być to czerwiec lub lipiec br.

Ethereum 2.0.

Pierwsza próba testnetu nie powiodła się z powodu problemu ze znacznikami czasu – twierdzi Afri Schoedon, wieloletni programista Ethereum. Możliwe jednak, że już w czerwcu sieć testowa wystartuje. Przynajmniej taki jest plan…

Tyle że środowisko programistów jest w tej kwestii mocno podzielone. Część z nich uważa, że czerwiec to nierealny termin, inni podają lipiec, a jeszcze pozostali mówią, że nawet ten ostatni miesiąc jest niemożliwy jeśli chodzi o start testnetu.

Uruchomienie [testnetu] Ethereum 2.0 nastąpi już w lipcu 2020 r., przy założeniu braku dalszych opóźnień – można było dwa tygodnie temu przeczytać na profilu BitMEX Research.

Krok po kroku

Pierwszym kamieniem milowym projektu jest uruchomienie kontraktu w sieci testowej Ethereum 1. Następnie dopiero nadejdzie czas na testnet “dwójki”. Ten ostatni musi działać przez około trzy miesiące, by udało się go dokładnie zweryfikować.

W każdym razie można uznać, że uruchomienie testetu latem tego rok może być bardzo mało prawdopodobne…

Przejście [na nową wersję sieci] będzie bolesnym procesem [trwającym] wiele lat. W początkowych etapach Ethereum 2.0 będzie istniało jako równoległy system obok Ethereum 1.0, a w pewnym momencie w przyszłości planuje się połączyć oba systemy z powrotem w jeden – tłumaczą eksperci BitMEX Research.

Rynek wyczekuje na start projektu, bowiem Ethereum 2.0. ma usprawnić wiele funkcji platformy, które poprawią np. skalowalność. Do tego po przejściu na nowy algorytm kopania – PoS – możliwe, że na rynku mocno zmniejszy się podaż Etherów, co może mocno podbić kurs kryptowaluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here