Naga MarketsMężczyzna trzymający w ręce torebkę z flagą UKJeff Kaufmann, dyrektor prawny brytyjskiej firmy prawniczej Reynolds Porter Chamberlain (RPC), powiedział, że proces wprowadzania regulacji rynku kryptowalut w UK może potrwać nawet dwa lata. Tak wynika też z komunikatu prasowego RPC opublikowanego 11 października. Wielka Brytania nie zamyka się jednak przez nowym rynkiem.


RPC to londyńska firma ubezpieczeniowa i prawnicza z filiami w Bristolu, Singapurze i Hong Kongu. Zatrudnia 720 osób, w tym ponad 80 partnerów i 330 innych prawników. Od 2014 roku została aż trzykrotnie wyróżniona tytułem Kancelarii Prawniczej.

Co z krypto?

Kaufmann powiedział, że wdrożenie przepisów dotyczących rynku kryptowalut w Wielkiej Brytanii zajmie około dwóch lat. I to biorąc pod uwagę nawet fakt, że zgodnie z ostatnim raportem Komitetu Skarbu Izby Gmin (HM Treasury) prace zaczynają iść naprzód. Kaufmann zauważa, że ​​wcześniejsze podobne przypadki pokazują, że nawet niewielkie zmiany obecnego systemu regulacyjnego mogą trwać latami.

Według Per Kaufmann wprowadzenie nowych regulacji musiałoby doprowadzić do zwiększenia zaangażowania krajowego organu nadzoru finansowego, Financial Conduct Authority (FCA). Sam ma zaś obawy co do tego, czy FCA dysponuje niezbędną wiedzą i funduszami, aby uregulować waluty cyfrowe. Wielka Brytania woli zapewne poczekać.

Krew, pot i łzy… oraz kryptowaluty

Regulacja kryptowalut “będzie trudnym i długotrwałym procesem” – podkreśla Kaufmann. Zauważa, że trzeba zachować pewien złoty środek, czyli równowagę między ochroną uczestników handlu detalicznego a umożliwieniem funkcjonowania rynku cyfrowowalutowego w kraju.

“Wyścig o ustanowienie funkcjonującego i regulowanego reżimu kryptowalut jest z pewnością warty wygranej, ponieważ ich użycie staje się coraz powszechniejsze w Europie i na świecie. Stworzenie centrum handlu kryptowalutami może mieć również pozytywny wpływ na firmy obsługujące te rynki, takie jak brokerzy, banki inwestycyjne i depozytariusze, a także potencjalny wzrost wpływów z podatków dla władz.” – uważa.

We wrześniu Komisja Skarbu Izby Gmin wezwała władze do rozwiązania niektórych problemów związanych z walutą cyfrową. Wskazała realne problemy takie jak: niestabilność kursowa, słaba ochrona konsumentów, ryzyko ataków hakerskich i prania brudnych pieniędzy. Komitet wezwał również FCA do nadzorowania kryptowalut. To ostatnie może dziwić ponieważ, obecnie organ ten nie ma prawnego zezwolenia na regulowanie obszarów działania ani emitentów aktywów cyfrowych ani giełd z tego rynku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here