Naga Markets

Po przeprowadzeniu analizy stref czasowych przy użyciu szczegółowych 3-godzinnych segmentów zauważono, że ​​kurs EUR/USD najczęściej rośnie w godzinach 15–18 (czasu polskiego). W ocenie analityków z Bank of America w tym roku czeka nas więcej wzrostów najpopularniejszej pary walutowej. Z kolei eksperci z Credit Suisse prognozują pogłębienie korekty spadkowej w II kwartale w kierunku poziomu 1,15.

  • Inwestorzy z Wielkiej Brytanii i Azji ograniczyli krótką pozycję w dolarach w tym roku
  • EUR pozostaje walutą o niskim dochodzie, a inwestorzy szukają zysku w erze niskich stóp
  • Para EUR/USD pozostanie w łagodnym trendzie spadkowym w II kwartale 2021 r.
  • Europejska gospodarka pozostaje niestabilna, podatna na ryzyko blokad i pozbawiona impulsu fiskalnego w stylu amerykańskim

EUR/USD: jaki jest najlepszy czas na zakup? – BofA

Trendy w przepływach kapitału odwróciły się od początku roku, a inwestorzy z Wielkiej Brytanii i Azji ograniczyli krótką pozycję w dolarach, kupując USD, podczas gdy inwestorzy amerykańscy w większości pozostali na uboczu. Z kolei inwestorzy z Azji byli mniej aktywni niż inwestorzy z Wielkiej Brytanii i USA, zauważa BofA w swoim raporcie.

Podkreślamy również, że przepływy kapitału w godzinach 15-18 przerzuciły się na korzyść sprzedaży USD (kupna EUR) w ciągu ostatnich dwóch tygodni, przechwytując ostatnią dynamikę, zgodnie z naszymi krótkoterminowymi wzrostowymi sygnałami na euro. Ryzyko dla tego scenariusza jest takie, że EUR pozostaje walutą o niskim dochodzie, a inwestorzy szukają zysku w erze niskich stóp procentowych – dodaje BofA.

Kurs EUR/USD spadnie w drugim kwartale w kierunku 1,15 – Credit Suisse

Ekonomiści z Credit Suisse spodziewają się, że para EUR/USD pozostanie w łagodnym trendzie spadkowym, podczas gdy istnieje asymetria w dalszym rozszerzaniu się różnicy realnych stóp. Ich oczekiwany zakres konsolidacji w II kwartale to 1,14-1,21 i faworyzują sprzedaż w przypadku impulsów wzrostowych w kierunku 1,20.Na marcowym posiedzeniu Europejski Bank Centralny zapowiedział, że będzie dokonywał zakupów aktywów w ramach programu PEPP w„ znacznie szybszym tempie niż w pierwszych miesiącach tego roku ”. Jest to zgodne z jasnym i wyraźnie wyrażonym zamiarem stłumienia rentowności i przeciwstawienia się presji na wzrost wynikającej ze wzrostu rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Naszym celem jest poziom 1,15 na EUR/USD w II kwartale i prognozujemy trwałe odbicie dopiero po zniesieniu obostrzeń i/lub imponujących planach wydatków Europejskiego Funduszu Odbudowy – wskazano w raporcie.

Luźne warunki monetarne, w tym słabsze euro, przyczyniają się zarówno do silnych rynków akcji, jak i do rosnących oczekiwań inflacyjnych w strefie. W ocenie ekspertów zachęci to EBC do kontynuacji obecnego planu, zwłaszcza gdy wspólna gospodarka pozostaje niestabilna, podatna na ryzyko blokad i pozbawiona impulsu fiskalnego w stylu amerykańskim.

Zmienność implikowana na EUR/USD pozostaje niska. Podejrzewamy, że ruch poniżej 1,12 byłby potrzebny do wywołania istotnie wyższego niepokoju wśród bankierów centralnych – podsumowano.

Bossa
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zł | mercator cena akcji | orlen akcje forum | kursy funta |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułIron VR w br. przeniesie Lust for Darkness do wirtualnej rzeczywistości
Następny artykułBiomed Lublin: flagowy produkt skuteczny w walce z mononukleozą
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here