Naga MarketsDoświadczenie pokazuje, że zakończenie fal wzrostowych w przypadku kursu dolara amerykańskiego (w złotych) zbiegało się często z rozpoczęciem fali wzrostów w przypadku kursów akcji najbardziej płynnych spółek z indeksu WIG 20.

Mówiąc ogólnie, kiedy kurs dolara amerykańskiego (w złotych) długo rośnie, czyli mówiąc inaczej, kiedy spada popyt na aktywa denominowane w złotych, kapitał zagraniczny raczej wycofuje się z polskiego rynku akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kiedy natomiast następuje zmiana tej tendencji, kurs dolara amerykańskiego (w złotych) rozpoczyna trend spadkowy, czyli popyt na złotego rośnie to wówczas raczej kapitał zagraniczny na polski rynek akcji napływa.

W tym kontekście warto przypomnieć, że na wykresie kursu dolara amerykańskiego (w złotych) podjęta została próba zmiany trendu wzrostowego na spadkowy.

Przypominam, że gdyby kurs USD/PLN spadł do poziomu 3,3402 (na zamknięciu notowań w danym dniu) doszłoby do wybicia z formacji podwójnego szczytu, co powinno skutkować spadkiem do 3,2985.

Proponuję samodzielne przestudiowanie poniższego wykresu. W jego części górnej przedstawiłem wykres kursu dolara amerykańskiego (w złotych), w części dolnej wykres akcji PKO Banku Polskiego.

USD-PLN-PKO-BP

Sławomir Kłusek https://analizy-rynkowe.pl/

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs walut w czasie rzeczywistym | funty | lotos notowania | indeks dax | biomed kurs | kurs.dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here