Naga MarketsLink do poprzedniego wpisu dotyczącego spółki KGHM


Seria wpisów o spółce KGHM cieszy się dużą popularnością i dlatego ciąży na mnie ogromna odpowiedzialność, co do trafności moich analiz. Od ostatniego wpisu sytuacja za wiele nie zmieniła się – kurs akcji wzrósł do najbliższego poziomu oporu wynikającego z lokalnego dołka (występuje zjawisko “zmiany biegunów”, o którym bardzo często piszę). Poprzedni wpis może być nadal aktualny, o ile cena zachowa się zgodnie z zasadami AT. Zarówno wykres tygodniowy jak i dzienny pokazują to samo – garść powodów do spadków:

0326-kgh-tyg
Wykres tygodniowy

Wyraźnie widać linię oporu. Potwierdzeniem jej aktywności jest ostatnia grupa świeczek przypominająca konsolidację (pod oporem). Teraz musimy pokładać nadzieję w lokalnych wsparciach takich jak /2/, ale patrząc na poprzednie starcie /1/ nasza nadzieja może znacząco się pomniejszyć. Jedno jest pewne – przed nami ruch spadkowy, pozostaje więc pytanie: “na jakim poziomie się zatrzymamy?”.0326-kgh-dFormacja RGR nie zdołała przebić poziomu ważnego z punktu widzenia trendu średnioterminowego jakim wtedy był poziom 100 zł. Teraz jest podobnie. Nadal znajdujemy się poniżej poziomu 80 zł, który wg mnie jest aktualną barierą między trendami.


Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum.


Jak widzisz miejsce jest nietuzinkowe:

  • opory w postaci poziomów cenowych,
  • linia trendu spadkowego,
  • formacja “podwójnego szczytu” – mająca pro spadkową wymowę,
  • świeczka pinbar ze środy (23-03-2016)

Można śmiało rzec, iż warzą się losy KGHM-u a kierunek, który się utworzy może być aktualny przez długie tygodnie.


Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. „krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.


Wnioski:

  • nasz system jednej kreski nadal nie pokazuje sygnału zakupu akcji,
  • mój scenariusz spadków będzie zanegowany przez wybronienie wsparcia /2/ z wykresu dziennego oraz szybkie pokonanie “podwójnego szczytu“. Spadek poniżej wsparcia /2/ rozpocznie trend spadkowy krótkoterminowy oraz podtrzyma w mocy czerwoną strefę oporu.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here